Ostatnie
wpisy

Jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Zaniżanie odszkodowań to powszechna praktyka stosowana przez ubezpieczycieli. Zwykle więc kwota zaproponowana przez zakład ubezpieczeń w ramach likwidacji szkody nie pozwala na przywrócenie pojazdu do stanu sprzed wypadku. Nie oznacza to jednak, że decyzję ubezpieczyciela należy bezwzględnie zaakceptować. Wręcz przeciwnie – poszkodowany zawsze ma prawo się od niej odwołać.

Co to jest szkoda całkowita?

W niektórych przypadkach naprawa auta może się okazać nieopłacalna. Mowa tu o sytuacji, w której koszty przywrócenia pojazdu do poprzedniego stanu przekraczają jego wartość rynkową sprzed wypadku. Wówczas ubezpieczyciel nie wypłaci kwoty pozwalającej na przeprowadzenie wszelkich napraw.

Jak zgłosić szkodę z OC sprawcy?

Każdy samochód poruszający się po drodze musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dzięki temu osoba poszkodowana w wyniku kolizji czy wypadku może zgłosić się bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy. Powinien on nie tylko naprawić szkodę, ale także zrekompensować ewentualne krzywdy poprzez zapłatę zadośćuczynienia.

Kiedy należy się renta po ojcu?

Ubezpieczenie rentowe i wypadkowe chroni nie tylko samego ubezpieczonego, ale także jego najbliższych. Oznacza to, że w razie śmierci poszkodowanego rodzina może liczyć na pewne świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mowa tu nie tylko o zasiłku pogrzebowym, ale przede wszystkim o rencie rodzinnej wypadkowej, którą po spełnieniu ustawowych wymogów mogą otrzymać między innymi dzieci czy małżonek zmarłego.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.