Ostatnie
wpisy

Odszkodowanie za śmierć

Każdy wypadek śmiertelny jest niezwykle trudnym wydarzeniem dla rodziny zmarłego. Tego typu sytuacje zdarzają się w pracy, ale też w innych miejscach. Wypadki komunikacyjne są smutną codziennością. W tych tragicznym chwilach warto pamiętać, że bliskim osoby, która odeszła, należy się odszkodowanie.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Jest wiele wypadków losowych, po których można ubiegać się o odszkodowanie. Może to być wypadek komunikacyjny, błąd lekarski czy też śmierć osoby bliskiej. Wszystkie te zdarzenia łączy jedno - trudność w wyegzekwowaniu pieniędzy. Firmy ubezpieczeniowe niechętnie wypłacają swoje środki. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie fachowej pomocy. Takie wsparcie można znaleźć w naszej Kancelarii Prawnej Solace.

Odszkodowanie za błędy medyczne

Każdy pacjent, niezależnie od dolegliwości, oczekuje dobrze dobranego leczenia. Leczenia, które okaże się skuteczne i nie pojawią się potem żadne powikłania. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Czy to na skutek zaniedbania czy zwykłej pomyłki leczenie przynosi więcej problemów niż pożytku. W takiej sytuacji pacjent może wystąpić o odszkodowanie za błąd medyczny.

Kapitalizacja renty

Codziennie wiele osób ulega wypadkom. Gdy tak się stanie poszkodowany, oprócz jednorazowego odszkodowania, ma prawo ubiegać się o rentę wyrównawczą - jej zadaniem jest wyrównanie szkód. Najczęściej wypłacana się, co miesiąc, lecz dostępna jest też kapitalizacja renty. Czym jest i czy się opłaca? Odpowiedzi znajdują się w dalszej części artykułu.

;

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.