Ostatnie
wpisy

Waloryzacja renty (zwiększenie renty)

Waloryzacja renty o której poniżej nie odnosi się w żadnym stopniu do renty wypłacanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Waloryzacja tych rent podlega diametralnie innym przepisom należącym do gałęzi prawa administracyjnego.

Zadośćuczynienie dla członków rodziny osoby poszkodowanej

Omawiając powyżej zakreślony temat, jak zawsze trzeba zacząć od zagadnień wstępnych. Były one już wcześniej omawiane na łamach niniejszej strony, więc choć trzeba je omówić to można to zrobić bez wdawania się w większe szczegóły lub niuanse.

Wypadek sprzed lat, a odszkodowanie

Czyli ile wynosi termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych.
Niestety nie jest to pytanie tak proste jak mogłoby być gdyż, ostatnia nowelizacja z lipca 2018 r. wprowadziła pewne zmiany do sposobu liczenia terminu przedawnienia.

Odszkodowanie od szpitala za złą diagnozę

Powyższy temat celowo jest sformułowany w sposób nie do końca prawidłowy. Gdyż szpital jako szpital często nie dokonuje konkretnych czynności związanych z przebiegiem leczenia. W każdym przypadku będziemy mieli do czynienia z zachowaniem pracowników(w szerokim znaczeniu tego słowa) szpitala lub innej placówki opieki medycznej. W końcu błąd diagnostyczny może powstać nie tylko w szpitalu ale także w innych placków takich jak przychodnia czy indywidualny gabinet lekarski.

;

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.