Ostatnie
wpisy

Odszkodowanie za złamany palec

Kości palców (paliczki) są bardzo podatne na złamania ze względu na swoją kruchość. O ich urazy nie trudno – palec można złamać podczas prac manualnych, sportów, kolizji drogowej czy zwykłego upadku. Uraz kości może skutkować zasinieniem, obrzękiem, bólem oraz sztywnością palca. Do dokładnej diagnozy potrzebne jest prześwietlenie RTG.

Okres przedawnień spraw odszkodowawczych

Możliwość dochodzenia roszczeń w sprawach odszkodowawczych nie jest nieograniczona w czasie. Instytucja przedawnienia roszczeń uregulowana została w przepisach prawa cywilnego i polega na tym, iż w przypadku przekroczenia określonego prawem terminu do złożenia roszczenia dłużnik może uchylić się od jego spełnienia.

Odszkodowanie za zakażenie gronkowcem w szpitalu

Odszkodowanie za zakażenie gronkowcem w szpitalu jest jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w internetowej przeglądarce. Temat ten nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, gdyż z roku na rok przybywa ilość pacjentów zakażonych szczepami bakterii staphylococcus aureus, czyli gronkowcem złocistym. Bakteria staphylococcus aureus może wywoływać niegroźne dolegliwości skórne tj. pryszcze czy czyraki.

Ile czasu na zgłoszenie wypadku w pracy?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wypadek przy pracy uważa się zdarzenie nagłe wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika: zwykłych czynności lub poleceń przełożonych, czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.