Ostatnie
wpisy

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę

Generalnym obowiązkiem w sytuacji wyrządzenia przez jedną osobę drugiej osobie krzywdy jest jej „naprawienie”. Krzywdą w rozumieniu prawa jest niewyliczany ogół cierpienia, bólu, problemów i niedogodności przeżywanych przez pokrzywdzonego. Krzywda jest zawsze subiektywnym odczuciem pokrzywdzonego.

Odszkodowanie za internowanie

Na przestrzeni lat 1944-1989 Polska Rzeczpospolita Ludowa w sposób często brutalny i okrutny represjonowała całe grupy ludzi, którzy mieli odwagę przeciwstawić się komunistycznym władzom. Jednym z głównych środków represji było stosowanie sankcji o charakterze karnym to jest w kar wiezienia, środków zapobiegawczych w postaci aresztu lub innego faktycznego pozbawienia wolności.

Odszkodowanie po wichurze

Różnego rodzaju orkany i nawałnice coraz częściej nawiedzają nasz kraj. Te zjawiska atmosferyczne są bardzo niebezpieczne. Zerwane dachy, wybite szyby, zalane wnętrza, to tylko niektóre ze skutków działania silnych wiatrów. Warto więc ubezpieczać swoje domy, by móc liczyć na odszkodowanie po wichurze.

Odszkodowanie za wypadek w szkole

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było bezpieczne. Wysyłając pociechy do szkoły opiekunowie oczekują, że i tam nic im nie grozi. Jednakże wypadek może przytrafić się również w szkole. Z jakich praw mogą skorzystać rodzice? Czy w takiej sytuacji przysługuje odszkodowanie za wypadek w szkole?

;

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.