Ostatnie
wpisy

Odszkodowanie za błędy medyczne

Każdy pacjent, niezależnie od dolegliwości, oczekuje dobrze dobranego leczenia. Leczenia, które okaże się skuteczne i nie pojawią się potem żadne powikłania. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Czy to na skutek zaniedbania czy zwykłej pomyłki leczenie przynosi więcej problemów niż pożytku. W takiej sytuacji pacjent może wystąpić o odszkodowanie za błąd medyczny.

Kapitalizacja renty

Codziennie wiele osób ulega wypadkom. Gdy tak się stanie poszkodowany, oprócz jednorazowego odszkodowania, ma prawo ubiegać się o rentę wyrównawczą - jej zadaniem jest wyrównanie szkód. Najczęściej wypłacana się, co miesiąc, lecz dostępna jest też kapitalizacja renty. Czym jest i czy się opłaca? Odpowiedzi znajdują się w dalszej części artykułu.

Odszkodowanie od linii lotniczych

Transport lotniczy cieszy się ogromną popularnością, która rośnie z roku na rok. Zazwyczaj samoloty są najbezpieczniejszym i najszybszym środkiem komunikacji. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy lot zostaje opóźniony lub odwołany. To komplikuje plany wielu podróżnych. W takiej sytuacji mają oni możliwość ubiegania się o odszkodowanie.

Wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Praktycznie w każdym zawodzie i na każdym stanowisku pracy może dojść do wypadku. W takiej sytuacji pracownik otrzymuje odszkodowanie wypłacane przez ZUS. Pojawiają się jednak pewne sytuacje, w których również pracodawca jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.