Ostatnie
wpisy

Odpowiedzialność pracodawcy za wypadek przy pracy

Wypadki mogą się zdarzyć każdemu i to w dowolnej chwili – również w pracy. Jednak za te ostatnie ktoś musi ponosić odpowiedzialność. Często zdarza się tak, że to pracownik zawini, a wypadek może wyniknąć z braku uwagi, wiedzy, czy niedopatrzenia. A co jeśli pracownik nie popełni błędu, a zostanie poszkodowany w wypadku w pracy? Ma on prawo do świadczeń pieniężnych, a odpowiedzialność będzie spoczywać na pracodawcy. Odpowiedzialność pracodawcy zaś może być karna, cywilna, a także odpowiedzialność wynikająca z kodeksu pracy.

Świadczenia z tytułu wypadku przy pracy

Wypadki przy pracy zdarzają się często, jednak poszkodowani nie zawsze wiedzą jakie mają prawa i jakie roszczenia im przysługują. Świadczenia o które mogą się oni starać wynikają z objęcia ich ubezpieczeniem wypadkowym. Zatem co dokładnie przysługuje poszkodowanemu za wypadek w pracy?

Odszkodowanie z oc sprawcy kolizji

Każdej osobie, która została poszkodowana w wyniku wypadku drogowego należy się odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Szkody dzielimy na dwie kategorie – majątkową, czyli taką, gdzie zostaje uszkodzony np. samochód, czy motocykl i szkodę osobową, czyli taką, gdzie osoba poszkodowana została ranna w wypadku, lub zginęła.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.