Ostatnie
wpisy

Odszkodowanie od pracodawcy za uszczerbek na zdrowiu

Niestety duża część ludzi nie jest świadoma, w jakich sytuacjach przysługuje im odszkodowanie od pracodawcy lub jego ubezpieczyciela za odniesiony uszczerbek na zdrowiu.
Jeżeli pracownik miał w pracy wypadek - ma prawo ubiegać się o świadczenie pieniężne od ZUS, a dodatkowo od swojego pracodawcy, jeżeli wypadek przy pracy był skutkiem naruszenia przez niego zasad BHP.

Potrącenie pieszego na pasach - odszkodowanie

Potrącenie pieszego to najniebezpieczniejsze ze zdarzeń drogowych. Jeśli pieszy odniesie uszczerbek na zdrowiu, może on starać się o odszkodowanie powypadkowe, które uzyskuje się z ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy.

Błąd medyczny

Przede wszystkim najpierw wyjaśnijmy, co kryje się pod tym pojęciem. Błąd medyczny to inaczej postępowanie sprzeczne z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy medycznej. W orzecznictwie Sądu Najwyższego wskazuje się, że błędem w sztuce lekarskiej jest czynność (zaniechanie) lekarza w zakresie diagnozy i terapii, niezgodna z nauką medyczną w dostępnym dla lekarza zakresie.

Odmowa wypłaty odszkodowania

Zgodnie z przepisami prawa cywilnego zakład ubezpieczeń jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia o powstałej szkodzie. Niestety, często dzieje się tak, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Może się to zdarzyć każdemu, jest to część taktyki zakładów ubezpieczeń mająca na celu zniechęcenie klienta z dochodzenia wypłaty odszkodowania.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.