Ostatnie
wpisy

Zadośćuczynienie dla rodzin ofiar śmiertelnych

Jeszcze do niedawna, wiele rodzin ofiar śmiertelnych nie wiedziało, że mają prawo do zadośćuczynienia. Często było tak, że takie rodziny dostawały odszkodowania należne z różnego tytułu, np. ze względu na znaczne pogorszenie sytuacji majątkowej (przykładowo: jeśli na barkach zmarłego spoczywało utrzymanie całej rodziny), tym samym zaprzestając dochodzenia swoich praw, ponieważ uznawali oni, że wyczerpali już swoje możliwości prawne.

Choroba zawodowa odszkodowanie

Choroby zawodowe to grupa chorób, będących wynikiem działania czynników szkodliwych dla zdrowia, na które narażony jest pracownik w środowisku pracy (może to się wiązać ze sposobem wykonywania pracy). Na takie niebezpieczeństwo mogą być narażeni pracownicy najróżniejszych grup wykonujących różne zawody, między innymi strażacy, nauczyciele, spawacze, czy górnicy.

Pogryzienie przez psa odszkodowanie

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność, trzeba bowiem się nim odpowiednio opiekować – zapewniać mu jedzenie, picie, odpowiednie warunki bytu. Pies jest przyjacielem człowieka na całe życie czworonoga. Niestety należy pamiętać, że jest to tylko zwierzę, pomimo tego, że mu możemy ufać, może on zachować się w pewnych sytuacjach nieprzewidywalnie.

Odszkodowanie a zadośćuczynienie

Pomimo tego, że wiedza Polaków na temat przysługujących im świadczeń odszkodowawczych wciąż rośnie, zadośćuczynienie i odszkodowanie są ze sobą mylone i często stosowane ze sobą zamiennie. Jednakże tak naprawdę, w świetle prawa są to kompletnie różne formy naprawienia powstałej szkody. Jakie są więc różnice pomiędzy jednym a drugim terminem?

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.