Ostatnie
wpisy

Odszkodowanie za opóźniony lot

Jednym z najczęstszych problemów jaki może czekać pasażera podczas podróży lotniczej jest opóźnienie jego lotu. Podstawą prawną do przyznania i wypłaty odszkodowania za opóźniony lot są przepisy rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r. konstytuujące wspólne zasady dla odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów.

Waloryzacja renty (zwiększenie renty)

Waloryzacja renty o której poniżej nie odnosi się w żadnym stopniu do renty wypłacanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Waloryzacja tych rent podlega diametralnie innym przepisom należącym do gałęzi prawa administracyjnego.

Zadośćuczynienie dla członków rodziny osoby poszkodowanej

Omawiając powyżej zakreślony temat, jak zawsze trzeba zacząć od zagadnień wstępnych. Były one już wcześniej omawiane na łamach niniejszej strony, więc choć trzeba je omówić to można to zrobić bez wdawania się w większe szczegóły lub niuanse.

Wypadek sprzed lat, a odszkodowanie

Czyli ile wynosi termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych.
Niestety nie jest to pytanie tak proste jak mogłoby być gdyż, ostatnia nowelizacja z lipca 2018 r. wprowadziła pewne zmiany do sposobu liczenia terminu przedawnienia.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.