Ostatnie
wpisy

Wypadek motocyklowy – jak uzyskać odszkodowanie

Wypadki motocyklowe, chociaż zdarzają się rzadziej niż te samochodowe, są o wiele bardziej niebezpieczne dla kierowcy jednośladu niż dla kierowcy samochodu. W momencie zderzenia kierowca motocykla jest w gorszym położeniu – nie chroni go konstrukcja samochodu lub pasy. Tym samym jego obrażenia są o wiele groźniejsze. Takie wypadki często skutkują poważnymi obrażeniami wewnętrznymi, amputacjami, trwałym urazem kręgosłupa, a nawet śmiercią.

Refundacja kosztów najmu pojazdu zastępczego w przypadku zaistnienia szkody całkowitej

Niemożność korzystania z samochodu przez poszkodowanego uznawane jest za normalne następstwo wypadku komunikacyjnego w rozumieniu art. 361 § 1 k.c., a zatem jeżeli poszkodowany poniósł w związku z tym koszty, które były konieczne na wynajem pojazdu zastępczego, to mieszczą się one w granicach skutków szkodowych podlegających wyrównaniu.

Ubezpieczenie OC rolnika

Tekst o ubezpieczeniu OC rolnika trzeba zacząć od samego stwierdzenia czym to ubezpieczenie jest i dlaczego obowiązuje. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) rolnika jest jedynym z typów ubezpieczeń przewidzianych przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym.

Sposoby dochodzenia roszczeń odszkodowawczych

Kraksa, stłuczka, wypadek, kolizja, co robić? Niniejszy tekst będzie koncentrował się na tym jak uzyskać należne nam odszkodowanie. Walkę o uczciwą wypłatę należy zacząć od samego wypadku, ale bez obaw, nawet jeżeli nie zrobi się wszystkiego tak jak się powinno to w ciągu 3 lat od wypadku bądź decyzji zakładu ubezpieczeń można walczyć o godziwe odszkodowanie.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.