Ostatnie
wpisy

Zgłoszenie szkody OC u swojego ubezpieczyciela czy sprawcy?

Każdy kierowca ma obowiązek posiadać polisę OC. Tym samym, jeśli dojdzie do kolizji, naprawienia szkody należy się domagać nie od samego sprawcy wypadku, ale od jego ubezpieczyciela. To jednak wiąże się z pewnymi trudnościami – przede wszystkim koniecznością ustalenia polisy i upewnienia się, że sprawca zdarzenia podał właściwe dane.

Jak napisać opis wypadku do odszkodowania?

Do uszczerbku na zdrowiu najczęściej dochodzi wskutek wypadku w pracy lub wypadku drogowego. Szkody na osobie mogą jednak powstać także w wielu innych okolicznościach – chociażby w wyniku wypadku sklepie czy poślizgnięcia się na oblodzonym chodniku. W każdej z takich sytuacji osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o odszkodowanie.

Co zrobić gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie?

Ubezpieczyciel teoretycznie ma obowiązek wypłacić poszkodowanemu kierowcy taką kwotę, która pozwoli na przywrócenie samochodu do stanu sprzed wypadku. Bardzo często zdarza się jednak, że kosztorys jest znacznie zaniżony, a odszkodowanie nie pozwala na pełne naprawienie szkody. Nie oznacza to jednak, że pozostałą sumę kierowca musi zapłacić z własnej kieszeni.

Jak uzyskać odszkodowanie od sprawcy wypadku drogowego?

Wypadek drogowy wiąże się nie tylko z uszkodzeniem samochodu, ale przede wszystkim z uszczerbkiem na zdrowiu. Poszkodowane osoby mogą domagać się wówczas pokrycia kosztów naprawy pojazdu i zrekompensowania wszelkich innych poniesionych przez nie szkód. Aby jednak uzyskać odszkodowanie od sprawcy wypadku drogowego muszą podjąć szereg czynności, a o niektóre kwestie zadbać tuż po całym zdarzeniu.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.