Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Jest wiele wypadków losowych, po których można ubiegać się o odszkodowanie. Może to być wypadek komunikacyjny, błąd lekarski czy też śmierć osoby bliskiej. Wszystkie te zdarzenia łączy jedno - trudność w wyegzekwowaniu pieniędzy. Firmy ubezpieczeniowe niechętnie wypłacają swoje środki. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie fachowej pomocy. Taką pomoc można znaleźć w naszej Kancelarii Prawnej Solace.

Odszkodowanie komunikacyjne

Pracownicy Solace pomagają w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki komunikacyjne. Prowadzimy sprawy w imieniu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mogą to być kierowcy, pasażerowie, rowerzyści oraz piesi. Każda z tych osób jest narażona na wypadek. Jeśli nie jest jego sprawcą, może ubiegać się o różne formy świadczeń.

Opisywana firma pomaga w staraniu się między innymi o:

  • Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę,
  • Zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji oraz opieki na d poszkodowanym,

Warto też wiedzieć, że z pomocą Solace można odzyskać odszkodowanie za uszkodzony pojazd. Często zdarza się, że ubezpieczyciele wypłacają zaniżone kwoty z OC sprawcy. Nawet, jeśli poszkodowany otrzymał już pewną kwotę nadal może uzyskać dodatkowe pieniądze. Po przedstawieniu kosztorysu ubezpieczyciela bezpłatnie przeanalizujemy szkodę. Na tej podstawie można otrzymać dopłatę do odszkodowania

Odszkodowanie za błąd medyczny

Mianem błędu medycznego nazywa się działanie lub zaniechanie powodujące szkodę u pacjenta. Dopuścić się go może lekarz, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna lub ratownik medyczny. Za każdy udowodniony błąd medyczny poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie. Jednakże walka z placówką medyczną o przysługujące pieniądze nie jest łatwa.

Specjaliści pracujący w Solace pomogą w sprawach kierowanych przeciwko zakładom opieki zdrowotnej. To nie wszystko, bowiem wspieramy również podczas spraw związanych z prywatnymi praktykami lekarskimi.

Warto pamiętać, że w przypadku błędu medycznego odszkodowanie to tylko jedna z opcji. Można też ubiegać się o zadośćuczynienie oraz rentę.

Odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie

Polski wymiar sprawiedliwości nie zawsze staje na wysokości zadania. Może się zdarzyć, że ktoś zostanie niesłusznie aresztowany. Zdarzają się też przypadki niesłusznego skazania. W takiej sytuacji poszkodowany nie musi radzić sobie sam. Nasza kancelaria pomaga w uzyskaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Trzeba, bowiem wiedzieć, że za niesłuszny areszt te formy rekompensaty się należą.

To nie wszystkie sprawy z tego zakresu, w których pomagamy. Oferujemy również pomoc w pozyskiwaniu świadczeń finansowych za internowanie w okresie stanu wojennego. Osobom represjonowanym za walkę o niepodległość przysługuje zadośćuczynienie od Skarbu Państwa.

Odszkodowanie za poślizgnięcie i upadek

Może się wydawać, że poślizgnięcie i upadek na chodniku, w sklepie czy na basenie to błaha sprawa. Nic bardziej mylnego, bo co jeśli pociąga za sobą konsekwencje zdrowotne? Można doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu. W takiej sytuacji poszkodowani mogą ubiegać się o odszkodowanie. Może być to zwrot kosztów leczenia, odszkodowanie za utracony zarobek czy zadośćuczynienie za doznane krzywdy.

Trzeba jednak wiedzieć gdzie składać wnioski i jak motywować swoje roszczenia. W tym wszystkim pomogą nasi specjaliści.

Odszkodowanie za śmierć

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest traumatycznym przeżyciem. Jeżeli do tego zdarzenia doszło z winy innej osoby, rodzina zmarłego ma prawo do uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia. Jednakże nie zawsze bliscy zmarłego mają wystarczająco dużo siły psychicznej do dopełniania formalności.

Nasza kancelaria prawna reprezentuje rodziny, których bliscy zmarli na skutek:

  • Wypadków komunikacyjnych,
  • Wypadków przy pracy,
  • Wypadków w rolnictwie,
  • Błędów medycznych.

Odszkodowanie po wypadku w pracy

W świetle prawa wypadek przy pracy jest nagłym zdarzeniem wywołanym przyczyną zewnętrzną. Ma miejsce podczas wykonywania poleceń przełożonego lub innych prac bez wyraźnego polecenia. Skutkuje uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią.

Wypadek przy pracy może przytrafić się każdemu pracownikowi. Jeżeli otrzyma on odszkodowanie z ZUS, które w pełni nie pokryje podstawowych potrzeb, jest jeszcze jedna opcja. Jest nią odszkodowanie za wypadek przy pracy, które wypłaca pracodawca. Jednakże jego wyegzekwowanie nie jest prostą sprawą.

Odszkodowanie po pożarze

Pożar nieruchomości może dotknąć każdego. Ten wypadek losowy w zasadzie jest ciężki do przewidzenia. Warto, więc ubezpieczać się od skutków pożaru by w razie, czego uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Niestety częstą praktyką jest wypłacanie zbyt niskich odszkodowań. Zazwyczaj jest to spowodowane błędną opinią dotyczącą powstania pożaru lub złą interpretacją przepisów przeciwpożarowych.

Kancelaria współpracuje z inżynierami pożarnictwa oraz specjalistami budowlanymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyegzekwować odszkodowanie w przypadku odmowy jego przyznania lub zaniżenia kwoty.

Odszkodowania lotnicze i odszkodowania od lotniska

Solace specjalizuje się również w uzyskiwaniu odszkodowań związanych z lotnictwem. Są to konkretnie dwie możliwości. W pierwszym przypadku są to zadośćuczynienia związane z odwołanym lub opóźnionym lotem, opóźnionym lub uszkodzonym bagażem. W grę wchodzi też odszkodowanie za kradzież lub utratę bagażu.

W drugi przypadek jest zgoła inny. Jeżeli ktoś mieszka w pobliżu portu lotniczego może ubiegać się o odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości. Jest on spowodowany nadmiernym hałasem.

Odszkodowanie za wypadek rolniczy

Oferujemy pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki rolnicze. Tego typu zdarzenia mają miejsce podczas wykonywania czynności związanych z działalnością rolniczą. Mogą przydarzyć się w gospodarstwie prowadzonym przez poszkodowanego lub, w którym stale pracuje.

Ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenia NNW zyskują coraz większą popularność. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto rozwinąć ten skrót. Oznacza on następstwa nieszczęśliwych wypadków. Wiele firm ubezpieczeniowych ma w ofercie tego typu ubezpieczenia. Jeżeli jednak klient dozna wypadku zaczynają się komplikacje.

Ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania. Zdarza się też, że owszem, wypłaca pewną kwotę, lecz jest ona zaniżona. W takiej sytuacji warto zwrócić się do nas, jesteśmy w stanie wyegzekwować należne świadczenia.

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.