Jako wypadek przy pracy rolniczej określa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej albo pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności:

  • na terenie gospodarstwa rolnego, które ubezpieczony prowadzi lub w którym stale pracuje, albo na terenie gospodarstwa domowego bezpośrednio związanego z tym gospodarstwem rolnym, lub
  • w drodze ubezpieczonego z mieszkania do gospodarstwa rolnego, albo w drodze powrotnej, lub
  • podczas wykonywania poza terenem gospodarstwa rolnego zwykłych czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej lub
  • w drodze do miejsca wykonywania czynności, o których mowa w pkt. 3 albo w drodze powrotnej.

Niestety, wypadki przy pracach rolniczych to w naszym kraju smutna rzeczywistość. Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku rolniczym, możesz wnioskować o wypłatę odszkodowania, zadośćuczynienia lub renty.

Jeśli w wyniku wypadku rolniczego doszło do śmierci kogoś z Twojej najbliższej rodziny, masz prawo uzyskać należne świadczenia finansowe z tego tytułu.

W wielu przypadkach, oprócz odszkodowania z KRUS można także uzyskać świadczenia z ubezpieczeń NNW, ubezpieczeń na życie czy z ubezpieczenia OC gospodarstw rolnych.

Procedura uzyskania należnych środków finansowych często bywa żmudna i pracochłonna. Zwłaszcza, jeśli jako poszkodowany będziesz próbował wyegzekwować je bez fachowej pomocy. Chcąc uzyskać świadczenia z tytułu wypadku rolniczego, warto poprosić o wsparcie profesjonalną kancelarią prawną, która pomoże Ci uzyskać należne środki finansowe. Korzystając z pomocy ekspertów nie ponosisz inwestycji finansowych i czasowych.

Prowadzimy sprawy o odszkodowanie z tytułu wypadków w rolnictwie, których skutkiem jest uszkodzenie ciała lub śmierć. Skutecznie uzyskamy odszkodowanie, zadośćuczynienie lub rentę z OC gospodarstwa rolnego, a także świadczenie z KRUS.

Możemy uzyskać odszkodowanie za wypadek rolniczy do 20 lat wstecz,a także gdy sprawca nie wykupił obowiązkowego ubezpieczenia OC gospodarstwa rolnego.

Nie pobieramy przy tym żadnych opłat z góry, a jedynie prowizję od uzyskanej kwoty. Nasi Klienci mają zatem pewność maksymalnych starań z naszej strony.

Jeżeli masz wątpliwości czy należy Ci odszkodowanie skontaktuj się z nami. Weryfikacja sprawy jest całkowicie bezpłatna.

Jakie sprawy obsługujemy Zobacz wszystkie >

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.