Śmierć w wyniku błędu lekarskiego

 

Zaniedbania lekarzy doprowadziły do straty bliskiej Ci osoby? Uzyskaj odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć w wyniku błędu lekarskiego!

Choć wiedza medyczna jest coraz większa, tak samo jak możliwości techniczne, lekarze wciąż popełniają wiele błędów. Nieprawidłowa diagnoza, przeprowadzenie zbędnej operacji czy zakażenie w szpitalu – to tylko kilka z nich. Konsekwencje takich zaniedbań mogą być natomiast naprawdę poważne i nieraz prowadzą do śmierci pacjenta. Nie są to przy tym odosobnione przypadki  – mowa o setkach tysięcy śmierci wskutek błędów lekarskich.

 

Nie każda śmierć pacjenta w szpitalu musi oznaczać, że doszło do błędu lekarskiego. Jeśli jednak działania personelu były niezgodne z aktualną wiedzą i sztuką medyczną lub nie dochowano wszelkich starań, by pomóc choremu, można już pociągnąć takie osoby do odpowiedzialności.

Za śmierć w wyniku błędu lekarskiego należy Ci się nie tylko odszkodowanie

Śmierć w wyniku błędu lekarskiego oznacza dla Ciebie przede wszystkim ogromne cierpienie z powodu straty bliskiej osoby. Właśnie dlatego przepisy przyznają Ci prawo do otrzymania zadośćuczynienia. Wprawdzie żadne pieniądze nie zwrócą czyjegoś życia ani nie ukoją bólu. Możesz jednak liczyć na pewnego rodzaju rekompensatę za doznane krzywdy. 

Śmierć bliskiej osoby nieraz nie pozostaje też bez wpływu na Twoją sytuację finansową. Jeśli więc wskutek zaniedbań lekarzy i związanej z tym straty bliskiej osoby znacznie pogorszyła się Twoja sytuacja życiowa możesz otrzymać odszkodowanie. Co więcej, jeśli jesteś osobą, która wspólnie ze zmarłym prowadziła gospodarstwo domowe albo pozostawała na jego utrzymaniu, obok odszkodowania przysługuje Ci też renta alimentacyjna. 

 

śmierć w wyniku błędu lekarskiego

 

Nie rezygnuj z walki o pieniądze, które Ci się należą!

Choć śmierć w wyniku błędu lekarskiego wcale nie należy do rzadkich przypadków, to wciąż niewiele osób decyduje się na wniesienie sprawy do sądu.

Powody rezygnacji z walki o swoje prawa są różne. Niektórzy dochodzą do wniosku, że żadne pieniądze i tak nie są w stanie zwrócić czyjegoś życia. Bardzo często też bliskim zmarłego pacjenta towarzyszy poczucie bezradności i bezsilności. Nie chcą dokładać sobie dodatkowego stresu i wracać do bolesnych wspomnień. Tym bardziej, jeśli spór będą toczyć ze szpitalem mającym za sobą wielu prawników dobrze orientujących się w przepisach i zagadnieniach z zakresu medycyny.

Jeśli i Ty zmagasz się z podobnymi wątpliwościami, pamiętaj, że te pieniądze Ci się należą. Przepisy nie bez powodu przyznają Ci prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia. W końcu strata bliskiej osoby to nie tylko ból, ale często także poważne konsekwencje finansowe. Poza tym jeśli szpitale w żaden sposób nie będą ponosiły konsekwencji swoich zaniedbań, to nieustannie może dochodzić do kolejnych. Walcząc o zadośćuczynienie i odszkodowanie, zwiększasz szanse na to, że podobna sytuacja szybko się nie powtórzy.

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie!

W przypadku niespodziewanej śmierci bliskiej Ci osoby możesz nie mieć siły na przygotowywanie pozwu, niezbędnych dokumentów i toczeniu sporu na sali sądowej. Pamiętaj jednak, że nie musisz zajmować się wszystkim samodzielnie. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • zweryfikujemy Twoją sprawę, powiemy Ci, czy masz szansę na odszkodowanie i wskażemy, czego jeszcze możesz się domagać,
  • zadbamy o zgromadzenie potrzebnych dokumentów,
  • przygotujemy niezbędne pisma i dopilnujemy, by znalazły się w nich wszystkie dowody, które zwiększą Twoje szanse na pozytywne zakończenie sprawy,
  • dołożymy wszelkich starań, by szpital odpowiedzialny za śmierć bliskiej Ci osoby poniósł konsekwencje swoich działań,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i będziemy reprezentować Cię w sądzie.