Odkup szkody

Chcesz odzyskać odszkodowanie szybko i bez toczenia sporu z ubezpieczycielem? Rozwiązaniem może być odkup szkody!

Jako osoba poszkodowana masz prawo żądać naprawienia poniesionych przez Ciebie szkód. I choć ubezpieczyciel powinien wypłacić sumę, która to umożliwi, w praktyce bywa z tym różnie. Niestety zaniżanie odszkodowań to często stosowana praktyka. A to oznacza, że żeby uzyskać od ubezpieczyciela całą należną Ci kwotę nieraz musisz odwołać się od jego decyzji albo nawet pójść do sądu.

Sprawy nie ułatwia fakt, że jako osoba poszkodowana niekoniecznie ponosisz tylko szkody materialne. Wypadek często wiąże się także z poważnymi urazami czy traumą. Musisz więc skupić się przede wszystkim na powrocie do zdrowia. Spór z ubezpieczycielem Ci tego nie ułatwia, a jedynie dokłada stresu.

Nie ma też co ukrywać, że równie ważnym czynnikiem bywa czas. Nieraz potrzebujesz pieniędzy natychmiast – nie po rozpatrzeniu reklamacji, a tym bardziej nie po zakończeniu sprawy w sądzie.

Nie musisz samodzielnie dochodzić zapłaty odszkodowania. Możesz zdecydować się na odkup szkody

Dwie najbardziej oczywiste możliwości odzyskania pieniędzy to dochodzenie odszkodowania na własną rękę albo skorzystanie z pomocy prawnika. Jest jednak jeszcze jedna opcja – odkup szkody.

Swoje prawo do żądania odszkodowania możesz zbyć na zasadach podobnych do klasycznej sprzedaży. Zawrzesz umowę cesji z naszą kancelarią, my przejmiemy Twoje roszczenie, a Ty – w ciągu kilku dni otrzymasz ustaloną kwotę.

odkup szkody

Gdy zdecydujesz się na odkup szkody i zawrzesz umowę, raz na zawsze możesz zapomnieć o problemach z odszkodowaniem. Od tego momentu nie musisz już wysyłać żadnych pism do ubezpieczyciela, martwić się ewentualną odmową wypłaty, sporządzać pozwu czy tym bardziej toczyć sporu w sądzie. Nie ponosisz też żadnych kosztów.

Na dalszym etapie to już my prowadzimy sprawę we własnym imieniu. Dla Ciebie nie ma natomiast znaczenia, jak długo potrwa całe postępowanie i czy w ogóle uzyskamy jakąkolwiek kwotę od ubezpieczyciela. Po cesji Twój problem z odszkodowaniem się kończy.

Odkupimy Twoją szkodę

Jeśli zdecydujesz się na odkup szkody, skontaktuj się z nami, a my:

  • przeanalizujemy Twoją sprawę,
  • powiemy Ci, czy w Twojej sytuacji odkup jest możliwy,
  • ustalimy kwotę, która będzie Cię satysfakcjonować,
  • zawrzemy umowę,
  • wypłacimy Ci pieniądze.

i… to wszystko. Nie musisz już przejmować się formalnościami i toczącym się postępowaniem ani czekać miesiącami na odzyskanie odszkodowania. Pieniądze trafią na Twoje konto w ciągu kilku dni.