Pożary

Pożar może przytrafić się każdemu, a jego skutki bywają tragiczne. Już kilka chwil wystarczy, by spłonął Twój dom, samochód albo Twoja firma. Nie musisz jednak z własnej kieszeni pokrywać wszystkich wydatków.

Odszkodowania za pożary bywają zaniżone, ale nie musisz się na nie godzić!

Pieniądze wypłacone przez ubezpieczyciela powinny pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie szkody. W praktyce jest z tym jednak różnie. Kosztorysy bywają zaniżone i to z wielu powodów – od niedokładnego sporządzenia protokołu, przez niedoszacowanie szkód albo niekorzystnej interpretacji przepisów.

W takich sytuacjach niesłusznie otrzymujesz mniej niż Ci się należy. A konsekwencje są naprawdę poważne. Od wypłaconej kwoty często zależy, czy będziesz w stanie odzyskać dach nad głową albo odbudować swój biznes. Właśnie dlatego warto walczyć o należne Ci pieniądze.

Obojętnie, czy ubezpieczyciel proponuje Ci za niską kwotę, czy też w ogóle odmawia wypłaty odszkodowania, nie musisz godzić się z jego decyzją. Nawet jeśli wskaże Ci konkretne przepisy, wyliczenia czy postanowienia OWU, nie oznacza to, że ma rację. Koniecznie przeanalizuj przedstawione argumenty. Może się okazać, że należy Ci się znacznie więcej.

Pomagamy poszkodowanym w pożarach już od 2009 roku!

Pożary potrafią w jednej chwili strawić cały Twój dobytek, a sprawy z nimi związane są przy tym naprawdę skomplikowane. Jednocześnie na rynku działa naprawdę niewiele kancelarii z odpowiednim doświadczeniem w tej tematyce.

W Solace pomagamy poszkodowanym w pożarach już od kilkunastu lat. Doskonale znamy procedury stosowane przez ubezpieczycieli. Współpracujemy też z inżynierami budownictwa i bezpieczeństwa pożarowego. Z ich pomocą określimy przyczyny pożaru, sporządzimy kosztorys i podejmiemy dalsze kroki. Będziemy Cię reprezentować w kontaktach z ubezpieczycielem, podczas ewentualnych negocjacji ugodowych, a także w sądzie. Wszystko po to, by uzyskać dla Ciebie tyle, ile naprawdę Ci się należy.