Pożar hali, magazynu

Pożar hali lub magazynu spowodował straty w Twoim przedsiębiorstwie? Możesz otrzymać odszkodowanie!

Ogień potrafi strawić wszystko. Pożar hali czy magazynu często sprawia, że w zaledwie kilka chwil tracisz maszyny, towar i miejsce na jego przechowywanie. Na wszystkim cierpi nie tylko Twój biznes, ale i Twoi pracownicy. Spalenie się środków trwałych może pociągać za sobą nie tylko wielkie koszty. Nieraz prowadzi także do przestoju w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach – do zamknięcia biznesu.

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo było ubezpieczone, należy Ci się odszkodowanie

Właśnie ze względu na ogromne szkody, jakie może spowodować pożar, większość przedsiębiorstw objęta jest ubezpieczeniem od pożaru. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, towarzystwo ubezpieczeniowe powinno wypłacić Ci kwotę, która pokryje poniesione przez Ciebie straty. Dzięki temu będziesz w stanie uratować swój biznes.

W praktyce jednak nieraz otrzymasz mniej, niż Ci się należy. Najczęściej jest to efekt zaniedbań popełnionych na etapie likwidacji szkody. Pracownik ubezpieczyciela sporządza spis szkód oraz wykonuje zdjęcia i dopiero na tej podstawie przygotowywany jest kosztorys. Oznacza to, że wszelkie zaniedbania na tym etapie prowadzą do wypłaty niższego odszkodowania. Powszechnym problemem jest także niedoszacowanie szkód – np. nieuwzględnienie niektórych kosztów albo zaniżenie wartości materiałów czy robocizny.

Zakres ubezpieczenia jest szerszy – np. obejmuje nie tylko szkody na mieniu, ale i utracony zysk albo koszty sprzątania po pożarze? Musisz upomnieć się o swoje pieniądze. W przeciwnym razie ubezpieczyciel może nie uwzględnić tych kosztów, a Ty otrzymasz znacznie mniej, niż Ci się należy.

Ubezpieczyciel odmawia Ci wypłaty odszkodowania? Zawsze możesz się odwołać!

Zaniżanie odszkodowań to dopiero pierwszy problem. Często zdarza się też, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty jakichkolwiek pieniędzy. Najczęściej powołuje się wtedy na przyczynę pożaru, twierdząc, że nie jest ona objęta ubezpieczeniem. Może też uzasadnić swoją decyzję zaniedbaniami z Twojej strony.

Pożar hali, magazynu czy fabryki pociąga za sobą straty, które nieraz można liczyć w milionach. A wtedy taka odmowa wypłaty odszkodowania oznacza nie tyle duże koszty do zapłaty, co konieczność zamknięcia biznesu.

Pamiętaj, że decyzja ubezpieczyciela o niczym nie przesądza. Jeśli nie zgadzasz się z przedstawionymi argumentami, możesz złożyć odwołanie, a jeśli i to nie poskutkuje – walczyć o swoje prawa w sądzie.

pożar hali magazynu

 

Upewnij się, że otrzymasz wszystko, co Ci się należy

Jeśli nie zgadzasz się z otrzymaną decyzją, koniecznie przeanalizuj OWU i argumenty towarzystwa ubezpieczeniowego. Może się okazać, że przysługuje Ci znacznie więcej, niż twierdzi ubezpieczyciel. Mowa tu o różnicach wynoszących nawet kilkaset tysięcy złotych.

Ubezpieczyciele często interpretują przepisy na swoją korzyść, bezzasadnie pozbawiając Cię pieniędzy, które powinny być Twoje. Właśnie dlatego warto walczyć o swoje prawa – od tego może zależeć przyszłość Twojego przedsiębiorstwa. Nie musisz przy tym działać na własną rękę – możesz skorzystać z naszej pomocy.

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za pożar hali lub magazynu

W naszej kancelarii od lat pomagamy przedsiębiorcom poszkodowanym w pożarach. Doskonale znamy sztuczki stosowane przez ubezpieczycieli, wiemy, na co zwrócić uwagę i jak upewnić się, że otrzymasz pełną należną Ci kwotę. Współpracujemy z inżynierami budownictwa i specjalistami z zakresu inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. W ramach świadczonych przez nas usług:

  • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy i ustalimy, czy możesz otrzymać odszkodowanie,
  • we współpracy ze specjalistami w zakresie budownictwa i bezpieczeństwa pożarowego określimy przyczyny pożaru oraz wysokość poniesionych szkód,
  • przygotujemy kosztorys dokumentujący straty w Twoim przedsiębiorstwie,
  • przeanalizujemy Twoją polisę oraz OWU i upewnimy się, że otrzymasz wszystkie koszty objęte ubezpieczeniem,
  • będziemy reprezentować Cię w rozmowach z ubezpieczycielem, podczas ewentualnych negocjacji ugodowych i na sali sądowej,
  • przygotujemy niezbędne pisma i wyręczymy Cię w formalnościach.