Prawnik radzi

Zobacz wszystkie
skapitalizowana renta wyrównawcza

Baza wiedzy | 07.12.2022

Skapitalizowana renta wyrównawcza – lepsza alternatywa dla comiesięcznych wypłat?

Skapitalizowana renta wyrównawcza może całkowicie zmienić Twoje życie. Dzięki niej zyskasz możliwość wdrożenia dużych zmian, takich jak przeprowadzka, prowadzenie własnego biznesu czy rozpoczęcie inwestycji. Czy zawsze jednak możesz skorzystać z kapitalizacji? I czy w każdym wypadku rzeczywiście Ci się to opłaca?

szkoda parkingowa

Baza wiedzy | 05.12.2022

Szkoda parkingowa – jak się zachować i co musisz zrobić, by dostać pełne odszkodowanie?

Szkoda parkingowa zwykle nie jest poważna. Nie zmienia to jednak faktu, że to osoba odpowiedzialna za całe zdarzenie powinna pokryć koszty naprawy. Jak w takim razie uzyskać odszkodowanie? I czy możesz coś zrobić, gdy sprawca jest nieznany?

represjonowani rolnicy

Baza wiedzy | 28.11.2022

Represjonowani rolnicy też mogą otrzymać pieniądze od Skarbu Państwa, czyli zadośćuczynienie i odszkodowanie za opór przeciw obowiązkowym dostawom i kolektywizacji wsi

Choć od czasów PRL-u minęło wiele lat, to represjonowani rolnicy wciąż mogą wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa. Jeśli za sprzeciwianie się obowiązkowym dostawom lub kolektywizacji wsi pozbawiono Cię wolności, majątku czy przymusowo wcielono do wojska, należy Ci się pieniężna rekompensata.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

SKONTAKTUJ SIĘ