Prawnik radzi

Zobacz wszystkie
odszkodowanie za zerwany dach

Baza wiedzy | 18.04.2024

Wichura lub huragan uszkodziła Twoją nieruchomość? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za uszkodzony dach!

Zerwanie lub uszkodzenie dachu to jedno z najczęstszych zniszczeń, do jakich dochodzi na nieruchomościach w przypadku wichury. Koszty naprawy uszkodzonego dachu są natomiast naprawdę wysokie. Nic więc dziwnego, że najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie ich przez ubezpieczyciela budynku. Tu pojawia się jednak pytanie – kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za zerwany dach i jak upewnić się, że kwota wypłacona przez zakład ubezpieczeń odpowiada poniesionym szkodom?

wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela z AC

Baza wiedzy | 04.04.2024

PZU niesłusznie odmówiło wypłaty odszkodowania z AC, powołując się na szkody eksploatacyjne. Z naszą pomocą poszkodowana otrzymała pełną należną kwotę [case study]

Samo posiadanie AC jeszcze nie gwarantuje, że w razie uszkodzenia samochodu otrzymasz odszkodowanie. W OWU zwykle znajdziesz obszerną listę przewidującą wyłącznie odpowiedzialności ubezpieczyciela z AC w różnych sytuacjach. Jeśli jednak TU odmówi wypłaty odszkodowania właśnie z uwagi na wyłączenie odpowiedzialności, koniecznie sprawdź, czy decyzja jest uzasadniona. Być może tylko interpretuje przepisy na swoją korzyść, a ty masz pełne prawo do odszkodowania.

odszkodowanie za represje termin przedawnienia

Baza wiedzy | 03.04.2024

Syn zmarłego represjonowanego uzyskał wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie mimo upływu terminu przedawnienia [case study]

Do sukcesów naszej kancelarii śmiało możemy zaliczyć sprawę, w której uzyskaliśmy odszkodowanie za represje, mimo że upłynął termin przedawnienia roszczeń. To zresztą nie jedyne wyzwanie, z którym musieliśmy się zmierzyć. Nasza wiedza i doświadczenie zaowocowała jednak konkretnymi efektami w postaci ponad 750.000 złotych rekompensaty przyznanej przez Skarb Państwa. Jak to możliwe? Wszystko opisujemy w ramach tego case study.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

SKONTAKTUJ SIĘ