Prawnik radzi

Zobacz wszystkie
represjonowani rolnicy

Baza wiedzy | 28.11.2022

Represjonowani rolnicy też mogą otrzymać pieniądze od Skarbu Państwa, czyli zadośćuczynienie i odszkodowanie za opór przeciw obowiązkowym dostawom i kolektywizacji wsi

Choć od czasów PRL-u minęło wiele lat, to represjonowani rolnicy wciąż mogą wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa. Jeśli za sprzeciwianie się obowiązkowym dostawom lub kolektywizacji wsi pozbawiono Cię wolności, majątku czy przymusowo wcielono do wojska, należy Ci się pieniężna rekompensata.

pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji

Baza wiedzy | 25.11.2022

Pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji – czego możesz się domagać jako represjonowany lub członek jego rodziny?

Czy wiesz, że jako osoba działająca w przeszłości na rzecz niepodległej Polski, możesz korzystać z wielu dodatkowych uprawnień? Czego dokładnie możesz się domagać? Co obejmuje pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji? Jak uzyskać te uprawnienia? Wszystkie dowiesz się z tego artykułu.

odszkodowanie za śmierć dziecka

Baza wiedzy | 23.11.2022

Co należy Ci się w razie utraty syna lub córki? Odszkodowanie za śmierć dziecka to zdecydowanie nie wszystko!

Strata syna lub córki to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Tym bardziej, gdy tragedii można było uniknąć, bo odpowiedzialność za całe zdarzenia ponosi konkretna osoba – na przykład lekarz czy kierowca samochodu. W takiej sytuacji przysługuje Ci kilka świadczeń – nie tylko odszkodowanie za śmierć dziecka.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

SKONTAKTUJ SIĘ