Prawnik radzi

Zobacz wszystkie
potrącenie rowerzysty na pasach

Baza wiedzy | 30.05.2023

Potrącenie rowerzysty na pasach – kiedy trzeba zapłacić odszkodowanie, a kiedy kierowca może zwolnić się z odpowiedzialności?

Potrącenie rowerzysty na pasach i związana z tym odpowiedzialność kierowcy to wbrew pozorom skomplikowane zagadnienie. Z jednej strony prowadzący auto odpowiada na szczególnych, zaostrzonych zasadach, z drugiej – rowerzysta przejeżdżający przez pasy łamie przepisy ruchu drogowego. Jak w takim razie wygląda kwestia odpowiedzialności za wypadek?

odszkodowanie za zalanie

Pożary, wichury, zalania | 06.04.2023

Odszkodowanie za zalanie – jak zgłosić szkodę i kto wypłaci Ci pieniądze?

Jeśli Twoje mieszkanie zostało zalane, możesz wystąpić o odszkodowanie, dzięki któremu naprawisz szkody. Jak wysokiej kwoty możesz się domagać? Do kogo zgłosić się po odszkodowanie za zalanie? I czy jeśli nie masz wykupionej polisy ubezpieczeniowej, istnieje szansa, by uniknąć naprawiania szkody z własnej kieszeni? To tylko kilka z wielu pytań, które często zadają nam poszkodowani. Odpowiedzi na nie wszystkie znajdziesz w tym artykule.

zaniżone odszkodowanie za zalanie

Pożary, wichury, zalania | 04.04.2023

Zaniżanie odszkodowań po zalaniu nie należy do rzadkości? Sprawdź, co możesz zrobić, gdy spotka to także Ciebie!

Zaniżanie odszkodowanie po zalaniu wcale nie należy do rzadkości. Każde niedoszacowanie kosztorysu oznacza natomiast dla Ciebie mniej pieniędzy na remont i konieczność dołożenia brakującej kwoty z własnej kieszeni. Nie musisz jednak się na to godzić – jeśli już decydujesz się na wykupienie polisy mieszkaniowej, w razie zalania masz prawo uzyskać odszkodowanie pełnej wysokości. Jak to zrobić i czy zawsze w razie odrzucenia reklamacji pozostaje Ci tylko droga sądowa?

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

SKONTAKTUJ SIĘ