Brak diagnozy nowotworu

 

Lekarz nie zdiagnozował nowotworu? A może pomylił go z inną chorobą i rozpoczął niepotrzebne leczenie? Należy Ci się odszkodowanie!

  • od 2009 roku prowadzimy sprawy dotyczące błędnej diagnozy lekarskiej
  • w 99% przypadków nie pobieramy opłat z góry
  • 1000+ poszkodowanych w wyniku błędów medycznych dzięki naszej pomocy uzyskało należne im pieniadze

W przypadku nowotworów czas ma ogromne znaczenie. Szybko postawiona diagnoza umożliwia natychmiastowe podjęcie leczenia, a to z kolei znacząco zwiększa Twoje szanse na pełen powrót do zdrowia.

Wciąż dochodzi do wielu błędów w zakresie diagnozy nowotworów

Choć wiedza medyczna jest coraz większa, a lekarze dysponują coraz lepszym sprzętem, nie każdy nowotwór zostaje prawidłowo zdiagnozowany. 

Przyczyn może być naprawdę wiele. Czasami jest to efekt źle przeprowadzonych badań przesiewowych, laboratoryjnych lub tomograficznych. Innym razem błędna diagnoza nowotworu wynika z niekompetencji lekarza, który nie rozpoznaje objawów lub myli je z innym schorzeniem.

Czy wiesz, że nie każda błędna diagnoza raka daje Ci prawo do odszkodowania?

Wszystko sprowadza się do ustalenia, czy lekarz przy starannym działaniu i wykorzystaniu wiedzy medycznej mógł prawidłowo rozpoznać chorobę i podjąć odpowiednie leczenie. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, a błędna diagnoza nowotworu doprowadziła do opóźnienia właściwego leczenia i powstania szkód, należy Ci się odszkodowanie.

Oznacza to, że musisz dokładnie przeanalizować swoją sytuację oraz obowiązujące przepisy i ocenić, czy rzeczywiście masz prawo do jakichkolwiek pieniędzy. Nie musisz jednak robić tego samodzielnie – jesteśmy tu, by Ci pomóc!

Lekarz zdiagnozował nowotwór, którego nie masz? To też błąd medyczny!

Brak diagnozy nowotworu to jednak nie jedyny problem. Zdarzają się też sytuację odwrotne – zostaje postawiona diagnoza: rak. Pojawia się strach o własne życie i zdrowie. Cierpisz nie tylko Ty, ale i cała Twoja rodzina. Być może nawet podejmujesz leczenie znacząco obciążające Twój organizm i dopiero na późniejszym etapie dowiadujesz się, że lekarz się pomylił i wcale nie masz nowotworu.

Tej wiadomości może towarzyszyć duża ulga, ale nie zmienia to faktu, że zaniedbania ze strony lekarza naraziły Cię na poważne straty. Pociągały za sobą nie tylko cierpienie, ale przede wszystkim doprowadziły do podjęcia niepotrzebnego leczenia, które mogło znacząco obniżyć Twoją odporność i zmniejszyć szansę na odzyskanie zdrowia. 

brak diagnozy nowotworu

Możesz otrzymać odszkodowanie i zadośćuczynienie za błędną diagnozę nowotworu!

Masz prawo żądać, by lekarz odpowiedział za swoje zaniedbania. Powinien wypłacić Ci odszkodowanie, które pokryje wszystkie poniesione przez Ciebie koszty i straty.

Błędna diagnoza nowotworu zwykle jednak ma znacznie więcej konsekwencji niż tylko te ekonomiczne. Nieraz opóźnienie prawidłowego leczenia oznacza także utratę perspektyw na powrót do zdrowia, trudniejsze przechodzenie procesu leczenia, a także przysparza Ci wiele dodatkowego stresu.

Właśnie dlatego możesz dostać nie tylko odszkodowanie za brak diagnozy raka, ale i zadośćuczynienie. Masz do niego prawo także w sytuacji, gdy błędna diagnoza lekarska doprowadziła do utraty życia i zdrowia bliskiej Ci osoby. 

 

W przypadku zdiagnozowania nieistniejącego nowotworu wypłacone odszkodowanie powinno natomiast odpowiadać sumie poniesionych przez Ciebie strat i kosztów wynikających z błędnego postawienia diagnozy. Zadośćuczynienie zrekompensuje Ci z kolei niepotrzebne cierpienie i strach.

Uzyskaj pieniądze, które Ci się należą!

Błędna diagnoza nowotworu może wyrządzić naprawdę wiele szkód – zarówno tych pieniężnych, jak i niematerialnych. Być może myślisz więc, że nie masz siły na toczenie sporu ze szpitalem. W końcu teraz liczy się przede wszystkim powrót do zdrowia, a dodatkowy stres na pewno w tym nie pomoże.

Pamiętaj jednak, że leczenie pociąga za sobą wydatki, a Ty nie musisz pokrywać ich z własnej kieszeni. Już i tak wiele kosztowały Cię błędy lekarskie, a odszkodowanie i zadośćuczynienie po prostu Ci się należą. Poza tym walcząc o swoje prawa, dopilnujesz, by osoby, które zawiniły, poniosły konsekwencje swoich działań. 

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za brak diagnozy nowotworu!

Sprawy z zakresu błędów medycznych są skomplikowane i wymagają nie tylko znajomości prawa, ale i zagadnień medycznych. Pamiętaj jednak, że nie musisz działać samodzielnie. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • zweryfikujemy Twoją sprawę i ustalimy, jakie roszczenia Ci przysługują,
  • zadbamy o zgromadzenie dowodów, które pozwolą Ci uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie,
  • wyręczymy Cię we wszelkich formalnościach,
  • będziemy reprezentować Cię w sporze z drugą stroną, zapewniając Ci możliwość spokojnego powrotu do zdrowia,
  • jeśli bliska Ci osoba zmarła wskutek niezdiagnozowania nowotworu – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by szpital poniósł konsekwencje swoich zaniedbań.