Brak diagnozy nowotworu

 

Lekarz nie zdiagnozował nowotworu? A może pomylił go z inną chorobą i rozpoczął niepotrzebne leczenie? Należy Ci się odszkodowanie!

W przypadku nowotworów czas ma ogromne znaczenie. Szybko postawiona diagnoza pozwala na natychmiastowe podjęcie leczenia, a to z kolei znacząco zwiększa Twoje szanse na pełen powrót do zdrowia.

Wciąż dochodzi do wielu błędów w zakresie diagnozy nowotworów

Choć wiedza medyczna jest coraz większa, a lekarze dysponują coraz lepszym sprzętem, nie każdy nowotwór zostaje prawidłowo zdiagnozowany. 

Przyczyn może być naprawdę wiele. Czasami jest to efekt źle przeprowadzonych badań przesiewowych, laboratoryjnych lub tomograficznych, a innym razem wynik niekompetencji lekarza, który nie rozpoznaje objawów lub myli je z innym schorzeniem.

O błędzie medycznym można mówić, gdy lekarz obiektywnie miał możliwość rozpoznania choroby i podjęcia odpowiedniego leczenia, a więc jeśli przy starannym działaniu i wykorzystaniu wiedzy medycznej postawienie prawidłowej diagnozy było możliwe.

Lekarz zdiagnozował nowotwór, którego nie masz? To też błąd medyczny!

Brak diagnozy nowotworu to jednak nie jedyny problem. Zdarzają się też sytuację odwrotne – słyszysz diagnozę, która wywołuje strach o własne życie i zdrowie. Cierpisz nie tylko Ty, ale i cała Twoja rodzina. Być może nawet podejmujesz leczenie znacząco obciążające Twój organizm i dopiero na późniejszym etapie dowiadujesz się, że lekarz się pomylił i wcale nie masz nowotworu.

Tej wiadomości może towarzyszyć duża ulga, ale nie zmienia to faktu, że zaniedbania ze strony lekarza naraziły Cię na poważne straty. Pociągały za sobą nie tylko strach czy cierpienie, ale przede wszystkim doprowadziły do podjęcia niepotrzebnego leczenia, które mogło znacząco obniżyć Twoją odporność i zmniejszyć szansę na odzyskanie zdrowia. 

brak diagnozy nowotworu

Za brak diagnozy nowotworu należy Ci się odszkodowanie i zadośćuczynienie

Masz prawo żądać, by lekarz poniósł konsekwencje swoich zaniedbań. Należy Ci się przede wszystkim odszkodowanie odpowiadające kosztom i stratom wynikającym z błędu medycznego.

Błędna diagnoza zwykle pociąga za sobą znacznie więcej konsekwencji niż tylko te ekonomiczne. Może oznaczać także utratę perspektyw na powrót do zdrowia, trudniejsze przechodzenie procesu leczenia, a także przysporzyć Ci wiele dodatkowego stresu. Właśnie dlatego możesz otrzymać nie tylko odszkodowanie, ale i zadośćuczynienie. Masz do niego prawo także, gdy w wyniku błędnej diagnozy zmarła bliska Ci osoba. 

W przypadku zdiagnozowania nieistniejącego nowotworu wypłacone odszkodowanie powinno odpowiadać natomiast sumie poniesionych przez Ciebie strat i kosztów wynikających z błędnego postawienia diagnozy. Zadośćuczynienie zrekompensuje Ci z kolei niepotrzebne cierpienie i strach.

Uzyskaj pieniądze, które Ci się należą!

Błędna diagnoza może wyrządzić naprawdę wiele szkód – zarówno tych pieniężnych, jak i niematerialnych. Nic więc dziwnego, że możesz nie mieć siły na toczenie sporu ze szpitalem. W końcu w tej chwili największe znaczenie ma dla Ciebie powrót do zdrowia, a dodatkowy stres na pewno temu nie sprzyja. Zresztą właśnie z tego powodu wielu pacjentów poszkodowanych wskutek błędnej diagnozy rezygnuje z dochodzenia swoich praw.

Pamiętaj jednak, że leczenie pociąga za sobą koszty, a Ty nie musisz pokrywać z własnej kieszeni wydatków wynikających z zaniedbań lekarzy. Już i tak wiele kosztowały Cię ich błędy, a odszkodowanie i zadośćuczynienie Ci się należą. Poza tym walcząc o swoje prawa, dopilnujesz, by osoby, które zawiniły, poniosły konsekwencje swoich działań. 

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za brak diagnozy nowotworu!

Sprawy z zakresu błędów medycznych są skomplikowane i wymagają nie tylko znajomości prawa, ale i zagadnień medycznych. Pamiętaj jednak, że nie musisz działać samodzielnie. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy i ustalimy, jakie roszczenia Ci przysługują,
  • zadbamy o zgromadzenie dowodów, które pozwolą uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie,
  • wyręczymy Cię we wszelkich formalnościach,
  • będziemy reprezentować Cię w sporze z drugą stroną, zapewniając Ci możliwość spokojnego powrotu do zdrowia,
  • jeśli bliska Ci osoba zmarła wskutek niezdiagnozowania nowotworu – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by szpital poniósł konsekwencje.