Kwota odszkodowania wypłacona przez ubezpieczyciela teoretycznie powinna umożliwić naprawienie wszystkich szkód powstałych w wyniku powodzi. W praktyce jednak bywa z tym różnie. Na każdym etapie możesz popełnić błąd, który sprawi, że wysokość wypłaconego odszkodowania nie będzie zgodna z Twoimi oczekiwaniami. Jak w takim razie uzyskać pełne odszkodowanie za powódź? Naszym zdaniem znaczenie ma 7 kroków.
Odszkodowanie po powodzi
Powódź może spowodować ogromne straty w Twoim domu, firmie, a nawet doprowadzić do utraty całego życiowego dorobku. Jeśli masz wykupione odpowiednie ubezpieczenie, należy Ci się odszkodowanie. W naszej kancelarii już od 15 lat pomagamy poszkodowanym w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli. Ty też możesz dołączyć do tego grona.
Czy wiesz, że Twoje odszkodowanie po powodzi może być zaniżone?
Odszkodowanie za straty spowodowane przez powódź powinno pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie szkody. Teoretycznie wystarczy więc wykonać proste obliczenia i ustalić, jakie straty spowodowała powódź. Następnie ubezpieczyciel wypłaci Ci równowartość tej kwoty. W rzeczywistości sprawa jest jednak znacznie bardziej skomplikowana, a zaniżanie odszkodowań po powodzi domu, mieszkania lub firmy nie należy do rzadkości.
Na własną rękę trudno Ci będzie ocenić rzeczywiste straty po powodzi
Bez znajomości cen materiałów, obowiązujących stawek roboczogodzin i specjalistycznej wiedzy z zakresu likwidacji szkód prawdopodobnie nie będziesz w stanie zweryfikować kosztorysu ubezpieczyciela. Istnieje szansa, że dopiero w trakcie remontu przekonasz się, że wypłacona kwota jest niewystarczająca. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii prawej.
W naszej kancelarii odszkodowawczej upewnimy się, że domagasz się wszystkiego, co Ci się należy. Uważnie przeanalizujemy Twoją polisę, OWU i argumenty przedstawione przez ubezpieczyciela. Sprawdzimy też, czy uwzględnił on wszystkie szkody po powodzi oraz prawidłowo ustalił ich wysokość.
Pamiętaj: samo przyjęcie pieniędzy od ubezpieczyciela nie zamyka Ci drogi do uzyskania dodatkowych pieniędzy. Jeśli wypłacone odszkodowanie jest za niskie, możesz złożyć odwołanie.
Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania po powodzi? Wciąż możesz otrzymać należne Ci pieniądze!
Pamiętaj, że decyzja ubezpieczyciela nie jest ostateczna, a jego ocena sytuacji niekoniecznie musi być prawidłowa. Nieraz prowadziliśmy sprawy, w których towarzystwa ubezpieczeniowe bezpodstawnie wyłączały swoją odpowiedzialność za naprawę szkód po powodzi.
Nasza kancelaria pomoże Ci uzyskać pełne odszkodowanie za powódź
Od 2009 roku pomagamy w uzyskiwaniu odszkodowań. Dzięki skupieniu się właśnie na tej jednej dziedzinie, śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy w tym ekspertami.
Zbudowaliśmy zespół doświadczonych prawników, którzy doskonale znają procesy stosowane przez ubezpieczycieli. Wiemy, na co zwrócić uwagę, jakie szkody należy uwzględnić i jakie błędy mogą sprawić, że odszkodowanie okaże się zaniżone.
Dzięki połączeniu naszej wiedzy prawniczej z doświadczeniem inżynierów budownictwa, możemy też dokładnie przeanalizować kosztorys, decyzję o odszkodowaniu za powódź i przedstawić solidne argumenty na poparcie Twoich racji. Każde z tych działań może natomiast skutkować wyższym odszkodowaniem. W ten sposób nie tylko otrzymujesz więc należne Ci pieniądze, ale też unikasz konieczności pokrywania kosztów napraw z własnej kieszeni.
W ramach naszych usług:
- zapoznamy się z Twoją sprawą, sprawdzimy, czy należy Ci się odszkodowanie po powodzi i jaka powinna być jego wysokość;
- we współpracy z doświadczonymi rzeczoznawcami i inżynierami budownictwa dokładnie zweryfikujemy zakres szkód oraz przedstawiony kosztorys;
- jeśli odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela okaże się za niskie, w Twoim imieniu odwołamy się od jego decyzji;
- będziemy Cię reprezentować w kontaktach z ubezpieczycielem, podczas negocjacji ugodowych, a w razie wniesienia pozwu – także na sali sądowej;
- zadbamy o przygotowanie wszystkich formalności i sporządzimy niezbędne pisma.