Wypadek ciągnikiem

Doszło do wypadku z udziałem ciągnika, a Ty jesteś osobą poszkodowaną? Masz prawo do odpowiedniej rekompensaty!

Każdego roku dochodzi do wypadków z udziałem ciągników. Czasami jest to efekt niezapewnienia dostatecznego poziomu bezpieczeństwa, a innym razem wynik niefortunnego splotu wydarzeń. Niezależnie jednak od przyczyn skutki wypadku ciągnikiem bywają naprawdę poważne – od złamań, przez amputację kończyn, aż po śmierć.

Za wypadek ciągnikiem należy Ci się odszkodowanie od ubezpieczyciela rolnika

Ciągnik rolniczy jest pojazdem mechanicznym, a to oznacza, że jego właściciel obowiązkowo musi wykupić ubezpieczenie OC. Tym samym, jeśli dojdzie do wypadku, po odszkodowanie możesz się zgłosić wprost do ubezpieczyciela.

Wielu poszkodowanych błędnie sądzi, że o wypadku ciągnikiem można mówić tylko, gdy do zdarzenia doszło w czasie jazdy. To jednak nieprawda. Definicja jest znacznie szersza, a to oznacza, że odszkodowanie należy Ci się także, gdy wypadek miał miejsce podczas postoju ciągnika, wsiadania do niego albo załadowywania towaru. Co więcej, odszkodowanie możesz otrzymać także, gdy szkodę wyrządził nie tyle sam ciągnik, co złączona z nim maszyna czy przyczepa.

Osoba odpowiedzialna za wypadek powinna pokryć wszystkie związane z tym szkody. Oznacza to, że przysługuje Ci przede wszystkim zwrot wydatków na leczenie i rehabilitację. Twoje uprawnienia mogą być jednak znacznie szersze – w zależności od konkretnego przypadku odszkodowanie może obejmować m.in. zwrot utraconych zarobków, a nawet sumę potrzebną na przygotowanie do wykonywania nowego zawodu.

Odszkodowanie to nie wszystko – możesz otrzymać znacznie więcej!

Wypadek ciągnikiem zwykle oznacza nie tylko straty materialne. Konsekwencje tego typu zdarzeń bywają naprawdę poważne i nieraz wiążą się także z ogromnym bólem i cierpieniem. Możesz wymagać długotrwałej rehabilitacji i żyć w strachu o własne zdrowie. Nieraz stajesz też przed koniecznością pogodzenia się z brakiem perspektyw na odzyskanie pełnej sprawności. Za wszystkie te przeżycia należy Ci się dodatkowa rekompensata pieniężna – zadośćuczynienie.

Jeśli wskutek wypadku zmarła bliska Ci osoba, również możesz zgłosić się do ubezpieczyciela rolnika. Masz prawo żądać m.in. zwrotu kosztów pogrzebu, renty alimentacyjnej, a także wypłaty tzw. stosownego odszkodowania wynikającego ze zwiększonych potrzeb. W takiej sytuacji dodatkowo przysługuje Ci też zadośćuczynienie za zerwane więzi i utratę bliskiej osoby.

wypadek ciągnikiem

Towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania? Wciąż możesz otrzymać należne Ci pieniądze!

Zdarza się, że ubezpieczyciele odmawiają wypłaty odszkodowania, interpretując przepisy na swoją korzyść. Twierdzą na przykład, że dane zdarzenie nie miało związku z ruchem pojazdu – chociażby gdy szkody odniesiesz nie tyle w związku z samym ciągnikiem, a z podłączoną do niego maszyną.

Niektórzy poszkodowani nie są świadomi swoich praw i sądzą, że po otrzymaniu odmownej decyzji nie mogą nic więcej zrobić. W efekcie pokrywają koszty z własnej kieszeni, a ubezpieczyciele wzbogacają się ich kosztem.

Tak jednak wcale być nie musi – masz prawo walczyć o pieniądze, które Ci się należą. Odmowna decyzja ubezpieczyciela niczego nie przekreśla. Zawsze możesz się odwołać, a jeśli i to nie poskutkuje – dochodzić swoich praw w sądzie.

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za wypadek ciągnikiem!

Spór o należne Ci odszkodowania może Ci się wydawać niewarty zachodu. Tym bardziej, że musisz zagłębić się w przepisy, przygotować odpowiednie pisma, a czasem nawet wybrać się do sądu. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo stresu. Pamiętaj jednak, że nie musisz działać na własną rękę. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy i powiemy Ci, czego możesz się domagać,
  • przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty i dowody, które zwiększą Twoje szansę na pomyślne zakończenie sprawy,
  • będziemy Cię reprezentować w kontaktach z ubezpieczycielem, a jeśli zdecydujesz się na wniesienie pozwu – także na drodze sądowej,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach, by zaoszczędzić jaka najwięcej Twojego czasu i stresu.