Baza wiedzy

Prawnik radzi


podatek dochodowy od cesji odszkodowania
Baza wiedzy | 07.02.2023

Dlaczego muszę płacić podatek dochodowy od cesji odszkodowania?

Dlaczego muszę płacić podatek dochodowy od cesji odszkodowania? – to pytanie zadaje nam wiele osób decydujących się na odkup szkody. I czy to na pewno konieczne, skoro niektóre firmy odszkodowawcze w swojej ofercie ogóle nie wspominają o takiej konieczności? Jeśli też masz takie wątpliwości, wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

skapitalizowana renta wyrównawcza
Baza wiedzy | 07.12.2022

Skapitalizowana renta wyrównawcza – lepsza alternatywa dla comiesięcznych wypłat?

Skapitalizowana renta wyrównawcza może całkowicie zmienić Twoje życie. Dzięki niej zyskasz możliwość wdrożenia dużych zmian, takich jak przeprowadzka, prowadzenie własnego biznesu czy rozpoczęcie inwestycji. Czy zawsze jednak możesz skorzystać z kapitalizacji? I czy w każdym wypadku rzeczywiście Ci się to opłaca?

szkoda parkingowa
Baza wiedzy | 05.12.2022

Szkoda parkingowa – jak się zachować i co musisz zrobić, by dostać pełne odszkodowanie?

Szkoda parkingowa zwykle nie jest poważna. Nie zmienia to jednak faktu, że to osoba odpowiedzialna za całe zdarzenie powinna pokryć koszty naprawy. Jak w takim razie uzyskać odszkodowanie? I czy możesz coś zrobić, gdy sprawca jest nieznany?

represjonowani rolnicy
Baza wiedzy | 28.11.2022

Represjonowani rolnicy też mogą otrzymać pieniądze od Skarbu Państwa, czyli zadośćuczynienie i odszkodowanie za opór przeciw obowiązkowym dostawom i kolektywizacji wsi

Choć od czasów PRL-u minęło wiele lat, to represjonowani rolnicy wciąż mogą wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa. Jeśli za sprzeciwianie się obowiązkowym dostawom lub kolektywizacji wsi pozbawiono Cię wolności, majątku czy przymusowo wcielono do wojska, należy Ci się pieniężna rekompensata.

pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji
Baza wiedzy | 25.11.2022

Pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji – czego możesz się domagać jako represjonowany lub członek jego rodziny?

Czy wiesz, że jako osoba działająca w przeszłości na rzecz niepodległej Polski, możesz korzystać z wielu dodatkowych uprawnień? Czego dokładnie możesz się domagać? Co obejmuje pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji? Jak uzyskać te uprawnienia? Wszystkie dowiesz się z tego artykułu.

odszkodowanie za śmierć dziecka
Baza wiedzy | 23.11.2022

Co należy Ci się w razie utraty syna lub córki? Odszkodowanie za śmierć dziecka to zdecydowanie nie wszystko!

Strata syna lub córki to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Tym bardziej, gdy tragedii można było uniknąć, bo odpowiedzialność za całe zdarzenia ponosi konkretna osoba – na przykład lekarz czy kierowca samochodu. W takiej sytuacji przysługuje Ci kilka świadczeń – nie tylko odszkodowanie za śmierć dziecka.


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się