Baza wiedzy

Prawnik radzi


odszkodowanie za uszkodzenie maszyn rolniczych
Baza wiedzy | 08.08.2023

Masz problem z uzyskaniem pełnego odszkodowania za uszkodzenie maszyn rolniczych? Sprawdź, jak możesz to zmienić

Odszkodowanie za uszkodzenie maszyn rolniczych to skomplikowany temat. Jest to sprzęt specjalistyczny, który trudniej wycenić, a jednocześnie Tobie trudniej jest zweryfikować, na ile wyliczenia ubezpieczyciela pozostają zgodne z rzeczywistością. Jak więc sprawdzić, czy decyzja TU jest słuszna? I co możesz zrobić, by uzyskać wszystkie należne Ci pieniądze?

uproszczona likwidacja szkody
Baza wiedzy | 03.08.2023

Ubezpieczyciel proponuje Ci uproszczoną likwidację szkody? Istnieje co najmniej 6 powodów, by się na to nie zgadzać

Uproszczona likwidacja szkody reklamowana jest jako świetne rozwiązanie – minimum formalności, prosty sposób zgłaszania szkód i możliwość otrzymania odszkodowania nawet w ciągu 24 godzin. W praktyce jednak zyskuje głównie ubezpieczyciel. Ty natomiast możesz naprawdę wiele stracić. W tym artykule szczegółowo wyjaśniamy dlaczego.

odszkodowanie za wypadki w silosach i magazynach rolniczych
Baza wiedzy | 29.06.2023

Odszkodowania za wypadki związane z pracą w silosach i magazynach rolniczych

Praca w silosach i magazynach rolniczych jest niebezpieczna i często prowadzi do poważnych wypadków, a nawet do śmierci. Poszkodowany pracownik lub jego rodzina mogą wówczas ubiegać się o konkretne świadczenia. I zdecydowanie nie chodzi tu tylko o kwotę z KRUS-u, która zwykle okazuje się niewspółmierna do skali urazów i doznanego cierpienia. W wielu takich sytuacjach można dodatkowo uzyskać odszkodowanie za wypadki w silosach i magazynach rolniczych z OC rolnika.

błędy w zgłoszeniach o odszkodowanie za pożar
Baza wiedzy | 19.06.2023

Najczęstsze błędy w zgłoszeniach o odszkodowanie za pożar – sprawdź, czy ich nie popełniasz

Odszkodowanie za pożar może być zaniżone nie tylko w wyniku działań ubezpieczyciela, ale także z uwagi na niedopatrzenia samych poszkodowanych. Jakie są najczęstsze błędy w zgłoszeniach o odszkodowanie za pożar? Dokładnie omawiamy je w tym artykule.

potrącenie rowerzysty z winy kierowcy
Baza wiedzy | 14.06.2023

Potrącenie rowerzysty z winy kierowcy – czego może domagać się poszkodowany?

Wypadki drogowe to nie tylko zderzenie się dwóch samochodów czy potrącenie pieszego. Coraz więcej osób korzysta również z roweru jako środka transportu, a co za tym idzie – pojawia się stosunkowo dużo sytuacji, w których to kierowca jednośladu doznaje obrażeń. Czego może się domagać od osoby, która spowodowała wypadek? I jakie dowody należy przedstawić, by otrzymać odszkodowanie za potrącenie rowerzysty z winy kierowcy?

samodzielne dochodzenie odszkodowania pomoc kancelarii
Baza wiedzy | 12.06.2023

Samodzielne dochodzenie odszkodowania czy pomoc kancelarii – co bardziej się opłaca? Porównanie kosztów i korzyści

Co bardziej się opłaca – samodzielne dochodzenie odszkodowania czy pomoc kancelarii? W internecie aż roi się od poradników i wzorów pism. Tymczasem kancelarie odszkodowawcze pobierają prowizję wysokości 15-30%. Mogłoby się więc wydawać, że lepiej działać na własną rękę. A jak jest w praktyce? Rozważmy oba scenariusze i porównajmy koszty oraz wysokość kwot, jakie możesz uzyskać.


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się