Baza wiedzy

Prawnik radzi


odszkodowanie za zerwany dach
Baza wiedzy | 18.04.2024

Wichura lub huragan uszkodziła Twoją nieruchomość? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za uszkodzony dach!

Zerwanie lub uszkodzenie dachu to jedno z najczęstszych zniszczeń, do jakich dochodzi na nieruchomościach w przypadku wichury. Koszty naprawy uszkodzonego dachu są natomiast naprawdę wysokie. Nic więc dziwnego, że najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie ich przez ubezpieczyciela budynku. Tu pojawia się jednak pytanie – kiedy przysługuje Ci odszkodowanie za zerwany dach i jak upewnić się, że kwota wypłacona przez zakład ubezpieczeń odpowiada poniesionym szkodom?

wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela z AC
Baza wiedzy | 04.04.2024

PZU niesłusznie odmówiło wypłaty odszkodowania z AC, powołując się na szkody eksploatacyjne. Z naszą pomocą poszkodowana otrzymała pełną należną kwotę [case study]

Samo posiadanie AC jeszcze nie gwarantuje, że w razie uszkodzenia samochodu otrzymasz odszkodowanie. W OWU zwykle znajdziesz obszerną listę przewidującą wyłącznie odpowiedzialności ubezpieczyciela z AC w różnych sytuacjach. Jeśli jednak TU odmówi wypłaty odszkodowania właśnie z uwagi na wyłączenie odpowiedzialności, koniecznie sprawdź, czy decyzja jest uzasadniona. Być może tylko interpretuje przepisy na swoją korzyść, a ty masz pełne prawo do odszkodowania.

odszkodowanie za represje termin przedawnienia
Baza wiedzy | 03.04.2024

Syn zmarłego represjonowanego uzyskał wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie mimo upływu terminu przedawnienia [case study]

Do sukcesów naszej kancelarii śmiało możemy zaliczyć sprawę, w której uzyskaliśmy odszkodowanie za represje, mimo że upłynął termin przedawnienia roszczeń. To zresztą nie jedyne wyzwanie, z którym musieliśmy się zmierzyć. Nasza wiedza i doświadczenie zaowocowała jednak konkretnymi efektami w postaci ponad 750.000 złotych rekompensaty przyznanej przez Skarb Państwa. Jak to możliwe? Wszystko opisujemy w ramach tego case study.

represje komunistyczne NSZZ Solidarność
Baza wiedzy | 22.03.2024

Uzyskaliśmy ponad 320.000 złotych za represje komunistyczne dla działaczy NSZZ Solidarność [case study]

Represje komunistyczne bardzo często dotykały członków NSZZ Solidarność, którzy aktywnie sprzeciwiali się reżimowi PRL. I choć od czasu ogłoszenia stanu wojennego w Polsce minęło wiele lat, takie osoby wciąż mogą wystąpić o rekompensatę od Skarbu Państwa. W sprawie, w której niedawno reprezentowaliśmy kilku działaczy NSZZ Solidarność oraz ich najbliższych, nasze działania zaowocowały uzyskaniem kwoty ponad 320.000 złotych. Jak to się stało i jakim wyzwaniom musieliśmy sprostać– wszystko to omawiamy szczegółowo w tym artykule.

odszkodowanie dla dzieci represjonowanych w PRL
Baza wiedzy | 27.12.2023

Odszkodowanie dla dzieci osób represjonowanych w PRL. Sprawdź, kiedy możesz otrzymać odszkodowanie za represje komunistyczne!

Jeśli Twój zmarły rodzic był poddawany represjom w trakcie reżimu komunistycznego, teraz Ty możesz ubiegać się o pieniądze od Skarbu Państwa. Jak wygląda cała procedura? Co zrobić, by odszkodowanie dla dzieci osób represjonowanych w PRL było jak największe? I czy w ogóle odszkodowanie to jedyne świadczenie, do którego masz prawo?

odszkodowanie za utracony dochód
Baza wiedzy | 24.10.2023

Jak uzyskać pełne odszkodowanie za utracony dochód? I dlaczego działając na własną rękę, prawdopodobnie wiele tracisz?

Po wypadku masz prawo domagać się nie tylko zwrotu wydatków na leczenie czy pokrycia kosztów zniszczonego mienia. Możesz otrzymać również odszkodowanie za utracony dochód. Problem w tym, że wyliczenie jego wysokości i zebranie odpowiednich dowodów jest naprawdę dużym wyzwaniem. Tym bardziej, że ubezpieczyciel na pewno nie ułatwi Ci tego zdania. Na co musisz się przygotować? I jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pełnego odszkodowania?


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

(function(w,d,u){
var s=d.createElement(’script’);s.async=true;s.src=u+’?’+(Date.now()/180000|0);
var h=d.getElementsByTagName(’script’)[0];h.parentNode.insertBefore(s,h);
})(window,document,’https://cdn.bitrix24.pl/b16449129/crm/form/loader_92.js’);

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się