Baza wiedzy

Prawnik radzi


upadłość konsumencka czy warto
Baza wiedzy | 15.07.2022

Upadłość konsumencka – czy warto ją ogłosić? Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Nie umiesz sobie poradzić z rosnącymi długami? Pewnie zdarzyło Ci się usłyszeć, że rozwiązaniem Twoich problemów może okazać się upadłość konsumencka, ale czy rzeczywiście warto ją ogłosić? Choć cały proces będzie wiązać się z wyrzeczeniami, to w wielu przypadkach plusów zdecydowanie jest więcej niż wad. Poznaj największe zalety tego rozwiązania.

upadłość konsumencka co to
Baza wiedzy | 28.06.2022

Upadłość konsumencka – co to takiego i jak wygląda proces oddłużania?

Jeśli nie jesteś w stanie spłacać długów, odsetki rosną i nie widzisz perspektyw na poprawę swojej sytuacji, być może zdarzyło Ci się już spotkać z takim pojęciem jak „upadłość konsumencka”. Nie ma jednak co ukrywać – od razu kojarzy się ono z bankructwem oraz utratą całego majątku. A jak to wygląda w praktyce? Jakie korzyści przyniesie Ci upadłość konsumencka i przede wszystkim – co to takiego?

wypadek pijany kierowca
Baza wiedzy | 27.06.2022

Pijany kierowca spowodował wypadek – jak uzyskać odszkodowanie?

Wypadek spowodował pijany kierowca, a Ty jesteś osobą poszkodowaną. Czy pieniądze z OC przysługują Ci na tych samych zasadach? Czego możesz się domagać? I czy zawsze to ubezpieczyciel nietrzeźwego uczestnika wypadku będzie musiał wypłacić odszkodowanie?

przyczynienie się do szkody zadośćuczynienie
Baza wiedzy | 26.06.2022

Jak Twoje przyczynienie się do szkody wpływa na zadośćuczynienie?

Druga strona nie zawsze ponosi wyłączną winę za całe zdarzenie. Być może część odpowiedzialności należy przypisać Tobie. W takiej sytuacji ma miejsce przyczynienie się do szkody, które nie pozostaje bez wpływu na zadośćuczynienie.

jak długo trzeba czekać na wypłatę odszkodowania z OC
Baza wiedzy | 24.06.2022

Jak długo trzeba czekać na wypłatę odszkodowania z OC?

Jeśli dojdzie do wypadku z winy innego kierowcy, możesz zgłosić się do jego ubezpieczyciela po wypłatę odszkodowania. Potem pozostaje Ci już tylko uzbroić się w cierpliwość. Ale jak długo trzeba czekać na wypłatę odszkodowania z OC? Na szczęście ubezpieczyciel ma ograniczony termin na działanie.

oddłużanie osoby fizycznej
Baza wiedzy | 22.06.2022

Na czym polega oddłużanie osób fizycznych i w jaki sposób możesz odzyskać finansową wolność?

Niejedna osoba nie jest w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań. Co więcej, taki stan rzeczy zwykle skłania do podejmowania kroków, które tylko sprzyjają popadaniu w dalsze długi – zaciąganiu kredytów i chwilówek. Na szczęście istnieją inne skuteczne sposoby na oddłużanie osoby fizycznej, dzięki którym poprawisz swoją sytuację finansową.


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się