Baza wiedzy

Prawnik radzi


odszkodowanie z OC sprawcy kolizji
Baza wiedzy | 13.05.2022

Odszkodowanie z OC sprawcy kolizji – kiedy Ci się należy i jak możesz zadbać o uzyskanie maksymalnej kwoty?

Nawet przy zachowaniu dużej ostrożności na drodze nie zawsze jesteś w stanie uniknąć stłuczki. Jeśli dojdzie do niej z winy drugiego kierowcy, przysługuje Ci odszkodowanie z OC sprawcy kolizji.

dopłaty do odszkodowań OC
Baza wiedzy | 31.03.2022

Czym są dopłaty do odszkodowań OC i kiedy warto się na nie zdecydować?

Sytuacje, gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie, wcale nie należą do rzadkości. Niestety w wielu przypadkach samo odwołanie od decyzji nie przynosi efektów. Nie oznacza to jednak, że pozostaje Ci już tylko droga sądowa. Możesz skorzystać z alternatywy, jaką są dopłaty do odszkodowań OC.

sprawca ucieka z miejsca zdarzenia
Baza wiedzy | 22.12.2021

Ucieczka sprawcy z miejsca wypadku – co z odszkodowaniem?

Jako osoba poszkodowana w kolizji zwykle wiesz co robić – razem z drugim kierowcą sporządzasz oświadczenie o zdarzeniu drogowym albo wzywasz policję, a potem zgłasza się do ubezpieczyciela sprawcy i czekasz na odszkodowanie. Co jednak, gdy sprawca zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje czyny ucieka z miejsca zdarzenia?

czym jest szkoda całkowita
Baza wiedzy | 22.12.2021

Czym jest szkoda całkowita?

Kiedy naprawa auta okazuje się nieopłacalna, ubezpieczyciel może orzec szkodę całkowitą i tym samym – wypłacić Ci mniejsze odszkodowanie. Pojęcie „szkody całkowitej” będzie mieć przy tym zupełnie inne znaczenie w zależności od tego, czy szkodę likwidujesz z ubezpieczenia OC, czy AC.

odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego
Baza wiedzy | 22.12.2021

Jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Zaniżanie odszkodowań to powszechna praktyka stosowana przez ubezpieczycieli. Nie musisz jednak zgadzać się z przedstawionym kosztorysem. Wręcz przeciwnie – gdy proponowana kwota jest zbyt niska, warto zdecydować się na odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego.

szkoda z OC sprawcy
Baza wiedzy | 22.12.2021

Jak zgłosić szkodę z OC sprawcy?

Do ubezpieczyciela sprawcy może zgłosić się każdy poszkodowany.  Nie ma więc znaczenia, czy jesteś kierowcą, pasażerem, czy też potrąconym pieszym albo rowerzystą. Aby jednak otrzymać należne Ci odszkodowanie, najpierw musisz zgłosić szkodę.


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się