Baza wiedzy

Prawnik radzi


represjonowani rolnicy
Baza wiedzy | 28.11.2022

Represjonowani rolnicy też mogą otrzymać pieniądze od Skarbu Państwa, czyli zadośćuczynienie i odszkodowanie za opór przeciw obowiązkowym dostawom i kolektywizacji wsi

Choć od czasów PRL-u minęło wiele lat, to represjonowani rolnicy wciąż mogą wystąpić o odszkodowanie i zadośćuczynienie od Skarbu Państwa. Jeśli za sprzeciwianie się obowiązkowym dostawom lub kolektywizacji wsi pozbawiono Cię wolności, majątku czy przymusowo wcielono do wojska, należy Ci się pieniężna rekompensata.

pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji
Baza wiedzy | 25.11.2022

Pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji – czego możesz się domagać jako represjonowany lub członek jego rodziny?

Czy wiesz, że jako osoba działająca w przeszłości na rzecz niepodległej Polski, możesz korzystać z wielu dodatkowych uprawnień? Czego dokładnie możesz się domagać? Co obejmuje pomoc pieniężna dla kombatantów i ofiar represji? Jak uzyskać te uprawnienia? Wszystkie dowiesz się z tego artykułu.

odszkodowanie za śmierć dziecka
Baza wiedzy | 23.11.2022

Co należy Ci się w razie utraty syna lub córki? Odszkodowanie za śmierć dziecka to zdecydowanie nie wszystko!

Strata syna lub córki to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Tym bardziej, gdy tragedii można było uniknąć, bo odpowiedzialność za całe zdarzenia ponosi konkretna osoba – na przykład lekarz czy kierowca samochodu. W takiej sytuacji przysługuje Ci kilka świadczeń – nie tylko odszkodowanie za śmierć dziecka.

odszkodowanie za śmierć brata
Baza wiedzy | 22.11.2022

Odszkodowanie za śmierć brata – wszystko, co musisz wiedzieć

Czy odszkodowanie należy Ci się również za śmierć brata? A może o pieniądze od ubezpieczyciela mają prawo wystąpić tylko takie osoby jak jego żona, dzieci i rodzice? Jeśli zadajesz sobie te pytania, to dobra wiadomość jest taka, że jako rodzeństwo również możesz otrzymać pieniężną rekompensatę. Często będzie Ci przysługiwać zresztą znacznie więcej niż tylko odszkodowanie.

wybór kancelarii prawnej
Baza wiedzy | 21.11.2022

Jak wybrać kancelarię prawną? Zwracając uwagę 9 kwestii, podejmiesz najlepszą możliwą decyzję!

Obojętnie, w jakiej sprawie potrzebujesz pomocy prawnej – z pewnością w swoim mieście masz do wyboru dziesiątki, jak i nie setki ofert. Jak więc upewnić się, że wybór konkretnej kancelarii prawnej będzie tym możliwie najlepszym? Musisz zwrócić uwagę na 9 ważnych kwestii.

odszkodowanie za śmierć ojca
Baza wiedzy | 17.11.2022

Odszkodowanie za śmierć ojca – jak uzyskać pieniądze w razie wypadku komunikacyjnego, przy pracy, wypadku w rolnictwie lub błędu lekarskiego?

Niezależnie od tego, ile masz lat w momencie śmierci Twojego taty, z pewnością będzie to dla Ciebie bardzo bolesne przeżycie. I choć żadne pieniądze nie są w stanie tego zmienić, to mogą się okazać dużym wsparciem. Warto więc wiedzieć, kiedy i jak możesz ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć ojca.


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się