Zwrot z polisolokaty

 

Polisolokata pochłonęła większość Twoich oszczędności? Możesz odzyskać opłatę likwidacyjną, a nawet wszystkie zainwestowane pieniądze!

  • Od 2009 roku prowadzimy sprawy o zwrot opłaty likwidacyjnej i unieważnienie umowy polisolokaty
  • 1000+ tylu osobom pomogliśmy otrzymać należne im pieniądze
  • 53.719,71 złotych najwyższy uzyskany przez nas zwrot z polisolokaty

Jeśli obietnice o zaletach polisolokaty i Ciebie przekonały do zawarcia umowy, to pewnie teraz boleśnie odczuwasz skutki tej decyzji. W wielu przypadkach zapewnienia towarzystwa ubezpieczeniowego okazały się dalekie od rzeczywistości.

Zamiast dużych korzyści pojawiło się ryzyko inwestycyjne i coraz większe straty. Teraz więc pewnie zastanawiasz się, jak odzyskać pieniądze z polisolokaty. Nasza kancelaria może Ci w tym pomóc!

Opłata likwidacyjna skutecznie utrudnia odzyskiwanie pieniędzy z polisolokaty

Gdy straty są coraz większe, najlepszą możliwą decyzją wydaje się wycofanie z polisolokaty, czyli wypowiedzenie umowy. Towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią jednak skutecznie do tego zniechęcić.

Teoretycznie możesz wypłacić środki zgromadzone na rachunku, ale pomniejszone o tzw. opłatę likwidacyjną. A ta sięga nawet 90% zainwestowanych pieniędzy.

Być może właśnie z tego powodu wciąż opłacasz składki, zamiast wycofać się z polisolokaty. Czujesz, że w ten sposób tracisz mniej, ale to zwykle nieprawda.

Jeśli zastanawiasz się, czy w Twojej sytuacji rozwiązanie umowy okaże się korzystne, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria od lat pomaga osobom, które założyły polisolokaty. Powiemy Ci, jak zminimalizować straty i kiedy opłaca się wypowiedzieć umowę.

W większości przypadków możesz liczyć przynajmniej na zwrot opłaty likwidacyjnej. Naszym klientom pomogliśmy odzyskać także pieniądze, które pochłonęła opłata wstępna, opłata od wcześniejszego wykupu oraz opłata dystrybucyjna określona kwotowo lub procentowo.

Nie tylko zwrot opłaty likwidacyjnej – możesz unieważnić nawet całą umowę

Odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat obejmuje jednak nie tylko samą opłatę likwidacyjną.

Towarzystwo ubezpieczeniowe przerzucało na Ciebie całe ryzyko inwestycyjne? Nikt nie poinformował Cię, że taka umowa ma niewiele wspólnego z ubezpieczeniem? A może nie zapoznano Cię z ryzykiem? Wykorzystanie Twojej niewiedzy i słabszej pozycji względem ubezpieczyciela może być podstawą do unieważnienia całej umowy. W ten sposób odzyskasz pełną wartość salda!

Jeśli dojdzie do unieważnienia umowy polisolokaty, każda ze stron musi oddać wzajemne świadczenia. Dla Ciebie oznacza to zwrot wszystkich pieniędzy z polisolokaty – bez żadnych strat wynikających z nieudanych inwestycji i bez potrąceń np. na opłatę likwidacyjną. Odzyskasz całą wartość rachunku polisolokaty!

Zapewne obawiasz się sporu z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dobra wiadomość jest jednak taka, że Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła zakaz zawierania większości tego typu umów od 2022 roku. Co więcej, po stronie osób takich jak Ty niejednokrotnie stawały zarówno sądy, jak i UOKiK. Oznacza to, że sytuacja jest praktycznie jednoznaczna i masz dużą szansę na zwrot pieniędzy z polisolokaty.

zwrot z polisolokaty

Ubezpieczyciele mają za sobą całe grono prawników, ale sądy stoją po Twojej stronie

Odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat może rodzić kilka problemów:

  • bez prawniczej wiedzy i znajomości orzeczeń możesz nie być w stanie ocenić, jakie masz możliwości – unieważnienie całej umowy polisolokaty, by odzyskać pełną wartość jednostek funduszu, czy może tylko zwrot opłaty likwidacyjnej,
  • towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie wykorzystują swoją silniejszą pozycję, licząc na to, że nie wdasz się z nimi w spór,
  • nie zawsze wycofanie z polisolokaty to najbardziej korzystne rozwiązanie. Możesz mieć trudność z oceną, jak jest w Twoim przypadku.

Właśnie dlatego przydatna okaże się pomoc profesjonalistów. Zamiast działać samodzielnie, powierz odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat specjalistom.

W przeciwieństwie do wielu reklamujących się podmiotów nasza kancelaria to zespół prawników, a nie tylko firma odszkodowawcza współpracująca z zewnętrznymi kancelariami. Możesz mieć więc pewność, że posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie, które mogą się okazać kluczowe w Twojej sprawie.

Nie wiesz, jak odzyskać pieniądze z polisolokaty? Pomożemy Ci!

Sprawy związane z polisolokatami mogą wydawać Ci się bardzo skomplikowane, a spór z ubezpieczycielem – niezwykle stresujący. Pamiętaj jednak, że nie musisz działać na własną rękę. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy,
  • przeanalizujemy zawartą przez Ciebie umowę i sprawdzimy, czy znajdują się w niej niedozwolone klauzule,
  • powiemy Ci, czy możesz ubiegać się o zwrot opłaty z polisolokaty, czy o unieważnienie całej umowy,
  • zadbamy o przygotowanie niezbędnych pism i dokumentów,
  • będziemy Cię reprezentować w kontaktach z ubezpieczycielem i na sali sądowej,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i zapewnimy Ci wsparcie w procesie odzyskiwania należnych Ci pieniędzy.
Co to jest polisolokata?

Polisolokata teoretycznie stanowi połączenie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Założenie jest proste: regularnie płacisz składki, Twoje środki są inwestowane, a w przyszłości możesz wypłacić pieniądze powiększone o dodatkowy zysk. W praktyce jednak ochrona ubezpieczeniowa jest tylko pozorna, a ryzykowne inwestycje mogą przynieść straty.

Polisolokata – jak odzyskać pieniądze?

W pierwszej kolejności musisz wypowiedzieć umowę. Jeśli ubezpieczyciel z tego powodu pobierze nieproporcjonalnie wysoką opłatę likwidacyjną, możesz ubiegać się o jej zwrot. Co więcej, w wielu przypadkach jesteś w stanie sądowo unieważnić nawet całą umowę i odzyskać wszystkie zainwestowane środki.

Od jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego mogę otrzymać zwrot z polisolokaty?

W Solace pomagamy klientom odzyskać pieniądze z umowy polisolokaty zawartymi z takimi podmiotami jak: Skandia Vienna Insurance Group (obecnie Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.), Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (obecnie Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.), Compensa Towarzystwo na Życie S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.