Odszkodowanie po wichurze

Wiatr uszkodził Twój dom lub gospodarstwo? Należy Ci się odszkodowanie po wichurze!

To ubezpieczyciel powinien naprawić szkody spowodowane przez wiatr

Zerwany dach, a nawet poważne zniszczenia w całym budynku – to tylko kilka skutków burz, silnych wiatrów i nawałnic, które w Polsce nie należą do rzadkości. Każde takie zdarzenie pociąga za sobą wysokie koszty naprawy szkód. Nie musisz jednak pokrywać ich z własnej kieszeni, o ile posiadasz odpowiednie ubezpieczenie.

Czy wiesz, że odszkodowanie za wichurę możesz otrzymać nie tylko, jeśli Twoja nieruchomość ma wykupioną nieobowiązkową polisę? Gdy prowadzisz gospodarstwo rolne, obowiązkowe OC budynków chroni Cię m.in. właśnie przed szkodami wywołanymi przez wiatr. Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego ubezpieczenia, by otrzymać pieniądze.

Po wichurze zwykle należy Ci się znacznie większe odszkodowanie, niż myślisz

Możesz mieć pewność, że ubezpieczyciel dobrowolnie nie przypomni Ci o kosztach pominiętych we wniosku o odszkodowanie. To Ty musisz więc zadbać, by uwzględnić wszystkie roszczenia po wichurze.

Wielu poszkodowanych nie zdaje sobie sprawy, co tak naprawdę obejmuje należne im odszkodowanie po wichurze. We wniosku pomijają więc chociażby wydatki związane z zabezpieczeniem budynku obejmujące zakup materiałów i robociznę. To wszystko sprawia, że otrzymują znacznie mniej pieniędzy, niż rzeczywiście im się należy.

Nie popełniaj błędów innych poszkodowanych. To może kosztować Cię utratę niemałych pieniędzy. Dokładnie przeanalizuj wszystkie poniesione szkody i sprawdź, czy domagasz się wszystkiego, do czego masz prawo. A jeśli chcesz mieć maksymalną pewność, że tak się stanie, skorzystaj z naszej pomocy.

odszkodowanie po wichurze

Nie musisz godzić się na zaniżone odszkodowanie po wichurze

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kosztorys przedstawiony przez ubezpieczyciela jest zaniżony. Zamiast zaakceptować niesprawiedliwą decyzję, walcz o należne Ci pieniądze.

Pierwszy etap dochodzenia odszkodowania po wichurze nie wymaga nawet zaangażowania sądu. Wystarczy, że złożysz odwołanie od wydanej decyzji.

W naszej praktyce nieraz spotkaliśmy się z sytuacją, gdy rzeczoznawca powołany przez ubezpieczyciela nie uwzględnił niektórych szkód, zaniżył koszty materiałów albo koszty robocizny. Jak możesz się spodziewać, takie działanie diametralnie wpływa na należne Ci odszkodowanie za nawałnicę.

Jeśli ten przypadek dotyczy też Ciebie, koniecznie odwołaj się od decyzji ubezpieczyciela. Przedstaw odpowiednie dowody, takie jak faktury i zdjęcia. Ogromne znaczenie może mieć także ekspertyza prywatnego rzeczoznawcy.

Mimo prawidłowo złożonego odwołania popartego odpowiednimi argumentami ubezpieczyciele nieraz odrzucają złożoną reklamację. Liczą na to, że poszkodowany nie będzie chciał inwestować czasu i nerwów w postępowanie przed sądem. Najlepszym, co możesz zrobić, jest jednak dalsza walka. Polisa miała Cię przecież uchronić przed pokrywaniem kosztów napraw z własnej kieszeni. Masz prawo oczekiwać pełnego odszkodowania!

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie po wichurze

To, że na Twoje konto trafiła kwota bezsporna, nie odbiera Ci prawa do ubiegania się o kolejne pieniądze. Możesz dochodzić zapłaty pełnego odszkodowania, zarówno na drodze sądowej, jak i składając reklamację.

Oczywiście wiąże się to z pewnym stresem, koniecznością znajomości procedur ubezpieczycieli oraz obowiązujących przepisów. Wiele zależy również od przytoczonych przez Ciebie argumentów, przedstawionych dowodów i przepisów, na które się powołasz.

Nie musisz jednak zajmować się tym wszystkim samodzielnie. Pomożemy Ci otrzymać wszystkie należne Ci pieniądze, obojętnie na jakim etapie znajduje się Twoja sprawa. Jeśli skorzystasz z usług naszej kancelarii, my:

  • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy,
  • powiemy Ci, jaką kwotę możesz uzyskać,
  • dokładnie przeanalizujemy decyzję ubezpieczyciela i przedstawiony kosztorys,
  • upewnimy się, że rzeczoznawca nie pominął żadnych szkód ani nie zaniżył kosztów materiałów lub robocizny,
  • sprawdzimy, czy dochodzisz zapłaty wszystkich przysługujących Ci pieniędzy,
  • pomożemy Ci sporządzić odwołanie od wydanej decyzji,
  • w razie odrzucenia reklamacji będziemy walczyć o Twoje pieniądze na drodze sądowej,
  • przygotujemy niezbędne pisma,
  • będziemy Cię reprezentować na sali sądowej i podczas rozmów z ubezpieczycielem,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i zadbamy, by całe postępowanie kosztowało Cię jak najmniej czasu i nerwów.
Kiedy należy Ci się odszkodowanie za wichurę?

Odszkodowanie za szkody spowodowane przez wiatr otrzymasz, jeśli Twój dom miał wykupione odpowiednie ubezpieczenie dobrowolne. W przypadku gospodarstwa rolnego taką ochronę zapewnia Ci natomiast obowiązkowe OC.

Jak zachować się po wichurze?

W pierwszej kolejności musisz zadbać o zabezpieczenie uszkodzeń, by szkody się nie pogłębiły. Pamiętaj o zbieraniu dowodów potwierdzających wszystkie związane z tym koszty. Ważnym dokumentem może być także zaświadczenie od służb ratunkowych i samorządu o prowadzonych akcjach ratunkowych lub zabezpieczających. Dopiero na dalszym etapie możesz skupić się na zgłoszeniu szkód ubezpieczycielowi.

Jak ubiegać się o odszkodowanie po wichurze?

Zawiadom ubezpieczyciela o całej sytuacji. Prawdopodobnie wyśle na miejsce swojego rzeczoznawcę, który oceni rozmiar szkód. Na tej podstawie zostanie sporządzony kosztorys. Jeśli zaproponowana kwota okaże się za niska, możesz złożyć reklamację, a jeśli i to nie przyniesie zamierzonego efektu – dochodzić swoich praw w sądzie.