Pożary, wichury, zalania

Pożary, wichury, zalania – to sytuacje tragiczne w skutkach. Już kilka chwil wystarczy, by stracić dom, samochód albo firmę. 

Odszkodowania za pożary, wichury i zalania bywają zaniżone, ale nie musisz się na nie godzić!

Za szkody spowodowane przez pożary, wichury i zalania ubezpieczyciel musi wypłacić Ci odszkodowanie. Jego wysokość powinna odpowiadać poniesionym przez Ciebie szkodom. Kosztorysy bywają jednak zaniżone. Powody są różne – od niedokładnego sporządzenia protokołu, przez niedoszacowanie szkód, aż po niekorzystną dla Ciebie interpretację przepisów.

Wszystko to prowadzi do sytuacji, gdy niesłusznie otrzymujesz mniej, niż naprawdę Ci się należy. A przecież od wypłaconej kwoty często zależy, czy będziesz w stanie odzyskać dach nad głową albo odbudować własny biznes. Właśnie dlatego warto walczyć o należne Ci pieniądze.

Obojętnie, czy ubezpieczyciel proponuje Ci za niską kwotę, czy też w ogóle odmawia wypłaty odszkodowania, nie musisz zgadzać się z jego decyzją. Nawet jeśli wskaże Ci konkretne przepisy, wyliczenia czy postanowienia OWU, nie oznacza to, że ma rację. Koniecznie przeanalizuj przedstawione argumenty. Może się okazać, że należy Ci się znacznie więcej.

To od Ciebie zależy, czy otrzymasz wszystkie należne Ci pieniądze

To Ty musisz zadbać o zgromadzenie niezbędnych dokumentów potwierdzających wysokość poniesionych szkód. Jeśli nie dopilnujesz tej kwestii, prawdopodobnie dostaniesz znacznie mniej, niż rzeczywiście Ci się należy.

Podobnie sprawa wygląda, gdy przyznane odszkodowanie jest Twoim zdaniem zaniżone. Jeśli chcesz otrzymać pełną kwotę, musisz podjąć dalsze kroki: odwołać się od decyzji albo kontynuować spór w sądzie. Od Ciebie zależy także, czy zgromadzisz odpowiednie dowody na potwierdzenie swoich racji, w tym opinię niezależnego rzeczoznawcy.

Z naszego doświadczenia wynika, że w większości przypadków kosztorysy sporządzone przez niezależnych rzeczoznawców są znacznie wyższe niż te przygotowane przez ubezpieczyciela. To stwarza Ci już natomiast solidną podstawę do dochodzenia wyższego odszkodowania.

Pomagamy poszkodowanym już od 2009 roku!

Pożary, wichury i zalania potrafią w jednej chwili strawić cały Twój dobytek, a sprawy z nimi związane są naprawdę skomplikowane. Jednocześnie na rynku działa naprawdę niewiele kancelarii z odpowiednim doświadczeniem w tej tematyce.

W Solace pomagamy poszkodowanym w wyniku żywiołów już od kilkunastu lat. Nie tylko doskonale znamy procedury stosowane przez ubezpieczycieli, ale i współpracujemy z zespołem niezależnych rzeczoznawców oraz z inżynierami budownictwa i bezpieczeństwa pożarowego. 

Z ich pomocą określimy przyczyny pożaru, sporządzimy kosztorys i podejmiemy dalsze kroki. Nie musisz z góry płacić za sporządzony kosztorys – te wydatki pokryje nasza kancelaria.

Będziemy Cię reprezentować w kontaktach z ubezpieczycielem, podczas ewentualnych negocjacji ugodowych, a także w sądzie. Wszystko po to, by uzyskać dla Ciebie tyle, ile naprawdę Ci się należy.