Odmowa wypłaty odszkodowania

Odmowa wypłaty odszkodowania?

Zgodnie z przepisami prawa cywilnego zakład ubezpieczeń jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia o powstałej szkodzie. Niestety, często dzieje się tak, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Może się to zdarzyć każdemu, jest to część taktyki zakładów ubezpieczeń mająca na celu zniechęcenie klienta z dochodzenia wypłaty odszkodowania.

Co zrobić jeśli ubezpieczyciel nie chce wypłacić pieniędzy?

Walka z ubezpieczycielem nie jest łatwa, najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy Kancelarii, które oferują swoje usługi na bardzo przyjaznych warunkach. Samo pismo Kancelarii do ubezpieczyciela świadczy o tym, że klient jest bardzo zdeterminowany w walce o swoje odszkodowanie.

Jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, Kancelaria może wystosować w imieniu klienta odwołanie od tej decyzji. Samo to sprawia, że ubezpieczyciel dużo częściej decyduje się na wypłatę pieniędzy. Jest to wynikiem prostych czynników: ubezpieczyciel wie, że przedstawiciel poszkodowanego dokonał dokładnej oceny powodzenia wniosku o wypłatę i wie jakie ma szansę w walce z ubezpieczycielem – inaczej nie traciłby czasu na współpracę z klientem, która byłaby i tak bezowocna.

Kolejnym argumentem jest to, że poszkodowany jest wspierany przez zawodowców doskonale znających prawo, którzy z łatwością wytoczą sprawę w sądzie w razie odmowy wypłaty odszkodowania. Oczywiście skierowanie sprawy do sądu to ostateczność, Kancelaria, która zajmie się sprawą wykorzysta wszystkie inne możliwe drogi do osiągnięcia porozumienia, m.in. może ona złożyć skargę do Rzecznika Finansowego w imieniu swojego Klienta.

Kim jest Rzecznik Finansowy?

Rzecznik finansowy został powołany, aby pomagać w nierównej walce z dużymi firmami zatrudniającymi tysiące pracowników w tym całe sztaby prawników. Do zadań Rzecznika należy reprezentowanie interesów klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego (również z ubezpieczycielami). Rzecznik współpracuje z krajowymi i zagranicznymi organizacjami konsumenckimi oraz Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Czemu warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Walka z gigantami nie jest łatwa, bardzo często potrzebna jest bardzo dobra znajomość prawa, dlatego warto swoją walkę powierzyć solidnej Kancelarii Prawnej, która ma już bogate doświadczenie w takim zakresie. Należy pamiętać, że każda sprawa jest inna, indywidualna i każda może wymagać innych rozwiązań, czy znajomości innych przepisów. Lepiej zaufać specjalistom i powierzyć im to ciężkie zadanie, ponieważ dla nich to nie nowość, a codzienność.

Z pewnością pomogą oni wybrać najlepszą drogę w sporze z ubezpieczycielem, która prawdopodobnie zaowocuje wypłaceniem zadowalającego odszkodowania. Osoba, która nie zetknęła się z podobnym problemem może sobie z tym nie poradzić, tracąc bezpowrotnie szansę na otrzymanie własnych pieniędzy, które im się należą. Na rynku jest dużo firm zajmujących się podobną tematyką, ale lepiej wybrać najlepszych – tych, którzy mają liczne sukcesy na koncie w walce z gigantami ubezpieczeniowymi, a przy okazji oferujących bardzo korzystne warunki. Zgłoś się do nas!

Pliki cookie usprawniają działanie naszego serwisu. Korzystając z niego, zgadzasz się na użycie plików cookie.